دروغ‌پردازی رسانه‌های معاند درمورد مجازات قصاص در مورد ابتلای دیگران به کرونا

معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری، برداشت نادرست برخی رسانه های داخلی درخصوص مجازات قصاص در مورد ابتلای دیگران به کرونا را تکذیب کرد.

پرسش: معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری، اخبار نادرست منتشر شده در رسانه‌ها درخصوص مجازات قصاص در مورد ابتلای دیگران به کرونا را تکذیب کرد.

با توجه به مصاحبه مورخ ۱۳۹۹/۴/۲۳ معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با خبرگزاری ایرنا و برداشت نادرست برخی رسانه های داخلی از آن و دروغ پردازی های رسانه های معاند درخصوص مجازات قصاص برای کسانی که عالماً عامداً دیگران را به کرونا مبتلا کنند، معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری طی بیانیه ای اعلام کرد متن مصاحبه خبرگزاری ایرنا با محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری هر چند بصورت خلاصه در سایت خبرگزاری مزبور درج گردیده، لیکن از مفاد آن چنین برداشت های ناصوابی که برخی رسانه ها آن را منتشر و یا رسانه های معاند با دروغ پردازی و قلب واقعیت بیان کرده اند، نمی شود و متن کامل مصاحبه در سایت وزارت دادگستری درج گردیده و طبیعتاً خبرگزاری های دیگر می بایست متن مصاحبه و خبر را از مرجع اصلی آن که سایت وزارت دادگستری یا خبرگزاری ایرناست اخذ و مبادرت به بازنشر آن نمایند.

از طرفی در متن مصاحبه بر اعمال مجازات هشت تا دو ماه حبس و جزای نقدی کسانی که بطور عمدی دیگران را به کرونا مبتلا کنند تأکید شده و در پایان تأکید گردیده که در فرایند رسیدگی احراز شرایط آن دشوار و مبتنی بر شکایت شاکی خصوصی است که متاسفانه برخی رسانه ها بدون توجه به شرایط مقرر قانونی برداشت های نادرستی از موضوع ارائه کرده اند. لذا مطالب فوق جهت تنویر افکار عمومی اعلام می گردد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.