دومین جلسه دادگاه متهمان بیانیه77 نفر برگزار شد 

به گفته این وکیل دادگستری با توجه به قرائت کیفرخواست در جلسه نخست رسیدگی، در این جلسه، اتهام حاضرین مبنی بر فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق  امضا بیانیه موسوم به 77نفر از سوی دادگاه تفهیم شد.

پرسش: حجت کرمانی، حقوقدان و وکیل آذر منصوری، ریحانه طباطبایی، علی شکوری راد و محسن امین زاده از برگزاری جلسه دوم رسیدگی به اتهامات 14نفر از فعالین سیاسی  در خصوص پرونده موسوم به بیانیه 77نفر در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران خبر داد. 

به گفته این وکیل دادگستری با توجه به قرائت کیفرخواست در جلسه نخست رسیدگی، در این جلسه، اتهام حاضرین مبنی بر "فعالیت تبلیغی علیه نظام" از طریق  امضا بیانیه موسوم به 77نفر از سوی دادگاه تفهیم شد.

لازم به ذکر است بر اساس کیفرخواست صادره، این افراد، متهم به فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق امضا بیانیه موسوم به ۷۷نفر در خصوص حوادث آبان‌ماه ۹۸ در اعتراض به افزایش قیمت بنزین و دعوت به عدم خشونت در برخورد با معترضان هستند.

در این جلسه، 9نفر از متهمین(محمد حسین کروبی، عیسی سحرخیز، مهدی محمودیان، محسن آرمین، محمدصادق نوروزی، قربان بهزادیان‌نژاد، مهدی دریس‌پور و حسن اسدی‌زیدآبادی) به همراه وکلای خود ضمن ایراد به عدم صلاحیت دادگاه در رسیدگی به اتهام وارده با توجه به سیاسی بودن اتهام و رد اتهام وارده، به بیان دفاعیات خود پرداختند. 

همچنین، رسیدگی به اتهام دیگر متهمین این پرونده( آذر منصوری، ریحانه طباطبایی، صدیقه وسمقی، محسن امین‌زاده و علی شکوری‌راد) نیز به جلسه آتی دادگاه موکول شد.

*امتداد

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.