شکوائیه نرگس محمدی مبتلابه کرونا از وضعیت زندان زنجان: وزیر بهداشت نماینده بفرستد

نرگس محمدی در این نامه که تاریخ نگارش آن ۲۱ تیرماه است می‌گوید که از ۱۱ روز پیش علائم کرونا در او و یازده زندانی دیگر نمایان شده و آنها با علایم خستگی مفرط و درد ناحیه شکم، اسهال و استفراغ و از دست دادن حس بویایی بدون دارو و درمان و تغذیه مناسب در داخل بند قرنطینه شده اند.

پرسش: نرگس محمدی،زندانی سیاسی در نامه ای از قرنطینه خود و ۱۱ زندانی دیگر "با علائم کرونا خبر داده" و از وزیر بهداشت خواسته است که "نماینده‌ای برای رسیدگی به وضعیت زندان زنان زنجان" اعزام کند.

این نامه در حالی در سایت امتداد منتشر شده است که روز دوشنبه و با مرگ ۲۰۳ نفر دیگر در اثر کرونا در کشور آمار رسمی مرگ در اثر کرونا به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسیده است و نگرانی‌ها از شیوع دوباره این بیماری بالا گرفته است.

متن کامل نامه نرگس محمدی امروز، دوشنبه ۲۳ تیرماه بوسیله خانواده او منتشر شده است.

نرگس محمدی در این نامه که تاریخ نگارش آن ۲۱ تیرماه است می‌گوید که از ۱۱ روز پیش علائم کرونا در او و یازده زندانی دیگر نمایان شده و آنها "با علایم خستگی مفرط و درد ناحیه شکم، اسهال و استفراغ و از دست دادن حس بویایی بدون دارو و درمان و تغذیه مناسب" در داخل بند قرنطینه شده اند.

او نوشته که هفته گذشته و با وخامت حال او و زندانیان دیگر و پیگیری خانواده ها از آنها آزمایش کرونا گرفته شده اما از نتیجه آزمایش بی خبر هستند.

به نوشته محمدی یکی از زنان زندانی "روز پنجشنبه گذشته به دلیل وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد و با تشخیص قطعی کرونا با وثیقه آزاد شده است."

محمدی درباره نحوه شیوع کرونا در بند زنان زندان زنجان نوشت: "از حدود یک ماه پیش ۳۰ زن زندانی به این بند وارد شدند که بعضی از آنها علائم کرونا داشتند و حتی یکی از آنها با گواهی ابتلا به کرونا به زندان منتقل شده بود که با وخامت حالشان به مرخصی رفتند."

به نوشته نرگس محمدی "نبود امکانات پزشکی، عدم فضای مناسب برای قرنطینه ورودی های جدید و عدم کنترل سلامتی" باعث شیوع کرونا در بخش زنان زندان زنجان شده است.

محمدی اعلام کرد که بوسیله این نامه رسما شکایت خود را از شرایط سخت و طاقت‌فرسای زندان زنجان در ۶ ماه گذشته و عدم رسیدگی پزشکی مطرح می‌کند.

این فعال با تشریح وضعیت خود در زندان و محروم بودن از حقوقی نوشت: حتی از خرید گوشت با هزینه خودم مخالفت شده است از ارائه کتاب و امکان تماس تلفنی با فرزندانم در خارج از کشور ممانعت شده است. قریب یک سال است که صدای فرزندانم را نشنیده‌ام. اکنون نیز با ابتلا به کرونا بدون دارو و خدمات پزشکی به سر می‌برم."

انتقال نرگس محمدی از زندان اوین به زندان زنجان در پی تحصن او و هفت زندانی دیگر در اعتراض به حوادث در آبان ماه صورت گرفت.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.