مخالفت تلویحی رهبر انقلاب با استیضاح حسن روحانی

رهبر انقلاب در این نشست گفت: «اعتقاد راسخ دارم که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند» و «پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود».

پرسش: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس با تاکید بر فعالیت دولت‌ها تا پایان دوره قانونی، تلویحا با استیضاح حسن روحانی که از سوی برخی نمایندگان مطرح شده بود، مخالفت کرد.

دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان روز یک‌شنبه ۲۲ تیرماه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

رهبر انقلاب در این نشست گفت: «اعتقاد راسخ دارم که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند» و «پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود».

در روزهای گذشته ۱۳۰ نماینده مجلس طرح سوال از حسن روحانی را امضا و به هیات رئیسه مجلس تحویل داده‌ بودند. برخی از نمایندگان هم خواستار استیضاح رئیس‌جمهوری اسلامی شده بودند.

به نظر می‌رسد با توجه به سخنرانی امروز رهبر انقلاب، نمایندگان مجلس پیگیر چنین طرح‌هایی نشوند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این سخنرانی با تاکید بر اینکه «فضای منازعه در رئوس دستگاه‌ها برای افکار عمومی زیان‌بخش و ناراحت‌کننده است»، گفت: «در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را به گونه‌ای مدیریت کنند که به کار مهم کشور لطمه نخورد».

او همچنین با اشاره به حضور وزرا در مجلس برای ارائه گزارش گفت باید از «توهین و تهمت» به وزرا جلوگیری شود و برخورد احساسی صورت نگیرد.

هفته گذشته در جریان حضور محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه، در مجلس برخی از نمایندگان او را «دروغ‌گو» خواندند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنرانی‌اش، گفت اقتصاد ایران دچار «بیماری» شده و خواستار قطع «امیدهای واهی به بیرون از مرزها» شد.

وی در این دیدار همچنین مجلس یازدهم را از «قوی‌ترین و انقلابی‌ترین» مجالس پس از انقلاب خواند و گفت: حضور مردم در انتخابات مجلس «قابل قبول» بود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.