تشکیل پرونده برای پنج مدیر و خبرنگار خبرگزاری ایرنا بعلت انتشار مصاحبه معاون ارتش

در ۱۲ خرداد امسال ایرنا در دوره مدیرعاملی ضیاء هاشمی اقدام به انتشار مصاحبه‌ انتقادی دریادار سیاری کرد اما پس از انتشار آن را از خروجی خود حذف کرد.

پرسش: مهدی محمودیان، عضو سابق شورای مرکزی حزب اتحاد ملت خبر از تشکیل پرونده قضایی برای پنج مدیر و خبرنگار ایرنا با شکایت سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات بخاطر انتشار مصاحبه با حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی داده است.

محمودیان در توییتی مدعی شده است که برخی وسایل این افراد توقیف شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به این خبر واکنش نشان نداده است.

در ۱۲ خرداد امسال ایرنا در دوره مدیرعاملی ضیاء هاشمی اقدام به انتشار مصاحبه‌ انتقادی دریادار سیاری کرد اما پس از انتشار آن را از خروجی خود حذف کرد.

به ادعای محمودیان مصاحبه با امیر سیاری به درخواست ارتش و در استودیو ارتش و با حضور مدیران این نهاد نظامی ضبط شده و پیش از انتشار نیز توسط ارتش بازبینی شده بود.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری به مدت ده سال فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بود و از سال ۹۶ بدین سو، معاون هماهنگ کنندۀ ارتش است .

پس از حذف این ویدئو و در پی انتقادهای فزاینده از این اقدام، ایرنا و همچنین سپاه و ارتش واکنش‌هایی متفاوت به آن داشتند.

ایرنا گفت به خواست «روابط عمومی ارتش» این مصاحبه «موقتا» برای برخی اصلاحات فنی و محتوایی حذف می‌شود اما «نسخه نهایی و کامل آن بزودی منتشر می‌شود» که هرگز منتشر نشد.

در این هنگام سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای خواستار «هوشمندی و هوشیاری در قبال تلاش‌های موذیانه دشمنان برای ایجاد اختلاف بین ارتش و سپاه» شد و ارتش نیز در بیانیه‌ای جداگانه نوشت: «اتحاد و انسجام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه ارتش و سپاه بنیادین و ناگسستنی است».

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.