بایدن: ترامپ فرمانده‌ای است که هیچ فرمانی نمی‌دهد

«جوبایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور به‌عنوان فرمانده کل قوا هیچ فرمانی برای مبارزه با ویروس کرونا صادر نمی‌کند.

پرسش: نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت رئیس جمهور کنونی این کشور فرمانده‌ای است که درخصوص مبارزه با ویروس کرونا هیچ فرمانی نمی‌دهد.

«جوبایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور به‌عنوان فرمانده کل قوا هیچ فرمانی برای مبارزه با ویروس کرونا صادر نمی‌کند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»، بایدن در یک سخنرانی ویدئویی گفت: «این فردی که می‌گوید فرمانده کل قوا است هیچ فرمانی در راستای مبارزه با کووید نمی‌دهد».

وی افزود: «ما به ملتی قوی‌تر، [بهره‌مند از] عدالتی بیشتر و متحدتر نیاز داریم. باید قدرت کارگران و جوامعی که مدت‌ها است مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند، به آن‌ها بازگردانیم».

بایدن که این سخنرانی را برای اعضای اتحادیه کارگران بخش برق آمریکا اجرا می‌کرد گفت، اتحادیه‌ها «ستون فقرات» آمریکا هستند و سازندگان «آمریکا و طبقه متوسط این کشور» محسوب می‌شوند.

براساس جدیدترین نظرسنجی «هیل – هریس»، بایدن در کل آمریکا ۴ درصد از ترامپ پیش است. این در حالی است که ماه گذشته بر اساس نظرسنجی همین موسسه اختلاف این دو نفر ۱۰ درصد بوده است.

بایدن روز گذشته نیز ترامپ را مورد انتقاد قرار داد و گفت وی «مانند یک توله‌سگ» تحت کنترل رئیس‌جمهور روسیه قرار دارد.

روزنامه نیویورک تایمز چندی قبل در گزارشی مدعی شد یک واحد ناشناس اطلاعاتی ارتش روسیه شبه‌نظامیان طالبان را برانگیخته تا در ازای دریافت پاداش نقدی، علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت هدایت آمریکا که در افغانستان حضور دارند، عملیات انجام دهد.

این ادعا واکنش‌های زیادی را در بین مقامات آمریکا برانگیخت و بسیاری ترامپ را در این خصوص مسئول دانستند. اما این گزارش از سوی کاخ سفید قویا تکذیب شد و سازمانهای اطلاعاتی آمریکا نیز اخیرا اعلام کردند در این زمینه شواهد و مدارک مستحکمی وجود ندارد.

بایدن در سخنرانی جدید خود نیز بار دیگر بر این ادعا تأکید کرد و مدعی شد «شواهد زیادی» در این خصوص وجود دارد و ممکن نیز ترامپ از آن بی‌خبر مانده باشد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.