واعظی: خط تخریب روابط ایران و چین از رسانه‌های خارج آغاز شده است

واعظی در پایان جلسه هیات دولت در خصوص توافق ۲۵ ساله ایران و چین و اخباری که در این خصوص منتشر شده است، گفت: این سند، سندی متداول هست برای اینکه استحکام روابط کشورها را بیشتر کند، بین ‌آنها امضا می‌شود.

پرسش: رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه سند میان ایران و چین تعهدی به ‌آن معنا ندارد، آن را توافقی متداول و مرسوم میان کشورها عنوان کرد و گفت: خط تخریب روابط ایران و چین از رسانه‌های خارج آغاز شده است.

محمود واعظی در پایان جلسه هیات دولت در خصوص توافق ۲۵ ساله ایران و چین و اخباری که در این خصوص منتشر شده است، گفت: این سند، سندی متداول هست برای اینکه استحکام روابط کشورها را بیشتر کند، بین ‌آنها امضا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این سند هیچ تعهدی به آن معنا نیست، گفت: دولت همواره مقید بوده هر آنچه که نیاز به تصویب دولت داشته باشد، این کار را انجام بدهد و هر اقدامی که نیاز به مجلس شورای باشد این کار را انجام دهد و لذا هیچ کار پنهانی نیست.

رییس دفتر رییس جمهوری یادآورشد: خطی که وجود دارد، خطی است که اول رسانه های خارج با عنوان اینکه تخریب روابط ایران و چین را شروع کنند این کار را انجام دادند. متاسفانه در داخل کشور هم برخی از افراد که دنبال فرصت هستند نام خود را مطرح کنند و یا اظهار نظری بکنند و متوسل به مسائل مختلف می‌شوند، این موضوع را مطرح کردند.

واعظی یادآور شد: الان فضای مجازی شبهه‌هایی برای مردم به وجود آورده. یک روز می‌گویند کیش را می‌خواهند بدهند و یک روز می گویند می‌خواهند قشم را بدهند. لازم است از فرصت استفاده کنم و بگویم که این خطی است که از خارج حمایت می‌شود. قانون اساسی ما و ‌دستگاه‌های نظارتی ما همه تلاش می‌کنند برای اینکه آنچه که انجام می شود، شفاف باشد و موضوع هیچ خلافی نباشد.

وی همچنین درباره نشست آتی سران قوا گفت: در خارج از کشور همواره هدف این بوده است که فاصله‌ای بین مردم و نظام بیندازند و از طرف دیگر، میان فعل مسئولان عالی‌رتبه نظام جمهوری اسلامی فاصله ایجاد کنند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز آقای رئیس‌جمهور تاکید داشتند بر اینکه ما به صورت جدی مصمم هستیم روابط صمیمانه خودمان را حفظ کنیم، اظهار داشت: منتظر بودیم مجلس هم انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون‌هایش نهایی و کارهای مقدماتی‌اش انجام شود. ان‌شالله جلسات سران سه قوه مجدداً جلساتش تشکیل خواهد شد.شود

وی ادامه داد: شورای عالی هماهنگی اقتصادی که سران سه قوه در آن حضور دارند، در آینده نزدیک جلسات آن تشکیل خواهد شد و ما فکر می‌کنیم این گونه جلسات باعث می‌شود دیدگاه‌ها هم نزدیک‌تر و هم همکاری‌ها بیشتر شود.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.