سوال مهاجری از آقاتهرانی: به دنبال تمدید گرین کارت آمریکا هستید یا از دیپلماسی چیزی نمی‌دانید؟!

فعال رسانه ای اصولگرا، در توئیتی در واکنش به اظهارات آقاتهرانی، نماینده مردم تهران درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین؛ نوشت: آقای آقاتهرانی نوشته که مجلس نمی گذارد قرارداد ۲۵ ساله با چین به برجام تبدیل شود.

پرسش: فعال رسانه ای اصولگرا به اظهارات آقاتهرانی درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین واکنش نشان داد.

محمد مهاجری، فعال رسانه ای اصولگرا، در توئیتی در واکنش به اظهارات آقاتهرانی، نماینده مردم تهران درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین؛ نوشت: آقای آقاتهرانی نوشته که مجلس نمی گذارد قرارداد ۲۵ ساله با چین به برجام تبدیل شود. نگاه واقع بینانه: او به امریکایی ها سیگنال داده که ما هم مثل شما مخالف رابطه ایران و چین هستیم. نگاه بدبینانه: حاج آقا دنبال تمدید گرین کارت است. و نگاه خوش بینانه: او از دیپلماسی چیزی نمی داند.

ماجرای قرارداد استراتژیک 25 ساله ایران و چین به سال ۲۰۱۶ باز می گردد اما زمانی که محمد جواد ظریف در دیدار با همتای چینی خود، ونگ لی، در ماه آگوست یک نقشه راه برای تجارت استراتژیک جامع ایران و چین ارائه داد هیأت دولت ایران روز یکم تیر ماه اعلام کرد که پیش نویس «برنامه ۲۵ ساله همکاری های جامع ایران و چین» را تایید کرده و دولت موظف است برای مذاکرات نهایی با چینی ها و امضای آن اقدام نماید. چند روز بعد نیز وزیر امور خارجه در یک توییت به زبان چینی اعلام کرد از طریق تماس ویدیویی در این زمینه با همتای چینی خود مذاکره کرده است.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.