تهدید روحانی : در صورت اوج‌گیری کرونا محدودیت‌ها بازمی‌گردد

وزیر بهداشت از کاهش حساسیت نسبت به شیوع کرونا ابراز نگرانی کرده و گفته است: بسیاری از مردم بی‌خیال شده‌اند. از زدن ماسک خسته شده‌اند... باید به مردم یادآوری کنیم که کرونا تمام نشده و اوضاع عادی نیست.

پرسش:حسن روحانی، رئیس جمهور  می‌گوید در صورتی که شیوع کرونا در ایران دوباره اوج بگیرد دولت ناگزیر به بازگرداندن محدودیت‌ها برای مهار آن خواهد بود.

روز چهارشنبه برای چندمین روز متوالی آمار وزارت بهداشت از درگذشتگان و مبتلایان جدید به کووید-۱۹ روندی افزایشی داشت.

روحانی در تماس تلفنی با سعید نمکی، وزیر بهداشت، گفته است چنانچه "شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد، مسئولین ناگزیر از بازگرداندن محدودیت‌ها خواهند بود که این موضوع هم زندگی عادی شهروندان را دچار مشکل خواهد کرد و هم آسیب‌های اقتصادی جدی به جامعه خواهد زد."

کاهش محدودیت‌ها برای مهار کرونا و افزایش آمار اعلام‌شده باعث نگرانی و هشدار درباره "موج دوم" کرونا در چند کشور، از جمله ایران شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت روز چهارشنبه گفته استان خوزستان وضعیت "قرمز" دارد و هرمزگان، آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی هم در وضعیت "هشدار" هستند.

سعید نمکی در تماس تلفنی با حسن روحانی گفته تیم‌هایی از کادر درمانی استان‌هایی که در مهار کرونا بهتر عمل کرده‌اند به برخی استان‌های جنوبی و غربی اعزام شده‌اند.

وزیر بهداشت گفته با استفاده از تیم‌های کمکی که به استان‌های غربی و جنوبی رفته‌اند آزمایش بیشتری گرفته شده و پایین آوردن آمار بیماران بدحال بستری و نیز کاهش تعداد فوتی‌ها شده است.‎

 

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایرانحق نشر عکس dolat.ir
Image caption وزیر بهداشت  هشدار داده که 'بسیاری از مردم بی خیال کرونا شده‌اند'

 

نمکی در عین حال از افزایش سفرهای شهروندان و احتمال تشدید شیوع بیماری در شهرهای مسافرپذیر ابراز نگرانی کرده است.

حسن روحانی از مردم خواسته است که سفرهای غیرضروری انجام ندهند.

وزیر بهداشت از کاهش حساسیت نسبت به شیوع کرونا ابراز نگرانی کرده و گفته است: "بسیاری از مردم بی‌خیال شده‌اند. از زدن ماسک خسته شده‌اند... باید به مردم یادآوری کنیم که کرونا تمام نشده و اوضاع عادی نیست."

 

###

 

 

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.