شمار قربانیان روزانه کرونا در برزیل اوج تازه‌ای گرفت

در میانه بحران ناشی از همه‌گیری کرونا این کشور درگیر بحرانی سیاسی نیز شده است.

پرسش:شمار قربانیان بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید در برزیل، از مرز ۳۰ هزار تن گذشت، در حالی‌که موارد روزانه نیز اوج تازه‌ای گرفت و از ۱۲۶۰ تن فراتر رفت.

بنا بر آمار ارائه‌شده از یکی از بحران‌زده‌ترین کشورهای جهان در روند همه‌گیری ویروس کرونا، تعداد بیماران بیشتر از ۵۲۰ هزار نفر شده‌است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آمار رسمی ارائه‌شده نشان می‌دهد بیش از ۳۱ هزار نفر تا کنون در این کشور جان خود را به بیماری از دست داده‌اند؛ چهارمین کشور پس از آمریکا، انگلیس و ایتالیا.

در مورد آمار موارد ابتلا و درگذشت در سطح بین‌المللی، به‌دلیل تفاوت‌ها در نحوه و کیفیت آزمایش‌ها، همچنین شفافیت خبری و رویکرد دولت‌ها به روند اطلاع‌رسانی نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت.

برزیل مدتی‌ست که در مرکز توجه نهادهای بین‌المللی و پژوهشگران قرار دارد.

در میانه بحران ناشی از همه‌گیری کرونا این کشور درگیر بحرانی سیاسی نیز شده است.

 

 

 

روز گذشته بین مخالفان و موافقان رئیس‌جمهوری برزیل درگیری رخ داد و خود او نیز بی‌توجه به تمهیدات، برای نمونه بدون استفاده از ماسک، و یا رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، سوار بر اسب به میان هوادارانش رفت.

ژائیر بولسونارو از مخالفان سرسخت فاصله‌گذاری‌ها، مقررات و محدودیت‌های رفت‌وآمدی و قرنطینه است و کووید-۱۹ را «یک سرماخوردگی ساده» توصیف کرده‌است.

اوایل خرداد ماه یک پژوهشکده در ایالات متحده این احتمال را مطرح کرد که شمار قربانیان بیماری ناشی از کروناویروس جدید در برزیل، در اواسط مرداد به ۱۲۰ هزار تن برسد.

طی هفته‌های گذشته برزیل در مدت نسبتا کوتاهی به یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس در جهان تبدیل شد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.