ردپای ۲ کاندیدای ریاست جمهوری در هیات رئیسه مجلس یازدهم

قالیباف که بتازگی توانسته بر کرسی ریاست مجلس تکیه بزند از سال ۸۴ سودای رسیدن به ساختمان پاستور را در سر می‌پروراند و برای سه دوره در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

پرسش: در میان اعضای هیات رئیسه مجلس یازدهم دو نفر که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده بودند هم به چشم می‌خورد.

«عضو هیات رئیسه نباید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند» این جمله را زیاد از اهالی مجلس یازدهم می‌شنیدیم موضوعی که بدون عقبه و بی پایه نبود؛ به هر در حال حاضر از میان ۱۲ عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم دو نفر سودای ریاست جمهوری داشتند.

محمدباقر قالیباف که روز گذشته توانست بر کرسی ریاست مجلس تکیه بزند از سال ۸۴ سودای رسیدن به ساختمان پاستور را در سر می‌پروراند و برای سه دوره در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد که آخرین آن همین انتخابات اردیبهشت سال ۹۶ بود که در قامت رقیب روحانی ظاهر شد و در نهایت مجبور شد به نفع ابراهیم رئیسی از دور انتخابات کنار برود.

قالیباف تنها کسی نیست که در هیات رئیسه مجلس کاخ آمالش را در ریاست جمهوری می‌دید بلکه علی نیکزاد وزیر مسکن احمدی نژاد نیز چندان بدش نمی‌آمد به جای حضور در بهارستان سکان پاستور را به دست می‌گرفت برای همین هم دو سال پیش اسمش درمیان کاندیداهای ریاست جمهوری قرار گرفت هرچند تا مرحله آخر در میدان نماند.

از سوی دیگر در جمع کسانی که برای هیات رئیسه مجلس یازدهم خیز برداشتند مصطفی میرسلیم نیز از جمله افرادی بود که تجربه کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را در کارنامه‌اش داشت.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.