پخش ماهواره‌ای شبکه برون‌مرزی صداوسیما(کوثر) «به‌ دلیل بدهی» متوقف شد

انباشت بدهی‌های ارزی صداوسیما به شرکت‌های ماهواره‌ای، دیگر شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما را نیز در آستانه توقف پخش قرار داده است.

پرسش: رئیس برون‌مرزی صداوسیما قطع شدن پخش ماهواره‌ای شبکه «الکوثر» به دلیل بدهی‌های ارزی را «اتفاقی تلخ در آستانه روز قدس» توصیف کرد و گفت دلیل انباشت بدهی‌ها «سهل‌انگاری برخی دستگاه‌های تصمیم‌گیر» است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان جبلی، معاونت برون‌مرزی صداوسیما، روز چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت، درباره قطع پخش شبکه الکوثر از ماهواره یوتل‌ست گفت: «سهل‌انگاری یا عدم درک صحیح برخی از دستگاه‌های تصمیم‌گیر و فهم ناقص آنها از ظرفیت رسانه بین‌المللی باعث شده شبکه‌های برون‌مرزی تخت فشار باشند.»

جبلی درباره «دستگاه‌های تصمیم‌گیر» و میزان بدهی‌های ارزی انباشته صداوسیما توضیح بیشتری نداد.

با توقف پخش شبکه عربی‌زبان الکوثر روی ماهواره یوتل‌ست که روز گذشته خبر آن منتشر شد، این شبکه در حوزه عربی غرب آسیا و شمال آفریقا دیگر قابل دریافت نیست.

الکوثر شبکه رسمی جمهوری اسلامی برای کشورهای عربی است که از سال ۱۳۸۴ تأسیس شد و در کنار پخش اخبار ، بیشتر برنامه‌های آن با هدف «ترویج معارف و سبک زندگی اسلامی» تهیه می‌شود.

به‌ گفته برخی مدیران صداوسیما، مخاطبان این شبکه بیشتر در کشورهای عراق، عربستان، لبنان، بحرین و نیز برخی کشورهای شمال آفریقا قرار دارند.

بر اساس این گزارش، انباشت بدهی‌های ارزی صداوسیما به شرکت‌های ماهواره‌ای، دیگر شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما را نیز در آستانه توقف پخش قرار داده است.

در پی خروج آمریکا از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌های آمریکا، دولت در فروش نفت و تأمین بودجه برای دستگاه‌های عمومی و دولتی با مشکلات فراوان مواجه شده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.