آمریکا شرکت چینی را برای ارائه خدمات به هواپیمایی ماهان تحریم کرد

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که شرکت شانگهای سنت لاجیستیکس مستقر در چین به این دلیل تحریم می‌شود که این شرکت به شرکت ماهان که خود در فهرست تحریم‌های آمریکاست خدمات‌ فروش ارائه کرده است.

پرسش: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور یک شرکت چینی را به دلیل ارائه خدمات به خطوط هوایی ماهان در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که شرکت "شانگهای سنت لاجیستیکس" مستقر در چین به این دلیل تحریم می‌شود که این شرکت به شرکت ماهان که خود در فهرست تحریم‌های آمریکاست خدمات‌ فروش ارائه کرده است.

وزارت خارجه آمریکا گفته است که جمهوری خلق چین به پروازهای ماهان اجازه ورود می‌دهد و هشدار داده که چنین همکاری‌هایی بدون پیامد نخواهد بود.

آمریکا گفته تعداد کشورهایی که پروازهای ماهان را می‌پذیرند به سرعت رو به کاهش است.

ایالات متحده یک بار در سال ۲۰۱۱ و هم‌زمان با آغاز جنگ داخلی سوریه، هواپیمایی ماهان را به اتهام کمک به سپاه پاسداران و بار دیگر این شرکت هوایی را در سال ۲۰۱۹ به دلیل "حمل موشک و اقلام هسته‌ای تحت محدودیت سازمان ملل" تحریم کرده است.

آمریکا از تمام کشورها خواسته تا پروازهای ماهان را تحریم کنند. چند کشور اروپایی ازجمله آلمان، فرانسه و ایتالیا پروازهای ماهان را ممنوع کرده‌اند.

کمک به ونزوئلا

در بیانیه وزارت خارجه امریکا آمده است که به تازگی ایران برای انتقال محموله‌هایی به ونزوئلا با هدف حمایت از دولت نیکلاس مادورو و صنایع انرژی این کشور به هواپیمایی ماهان رو آورده است.

در این بیانیه  ادعا شده که به نظر می‌رسد ماهان از ونزوئلا طلا به ایران منتقل کرده است.

آمریکا پیشتر هم گفته بود که ونزوئلا که با مشکلات شدید مالی روبرو است هزینه تعمیر و بازسازی صنایع نفتی خود توسط ایران را احتمالا با طلا پرداخت می‌کند.

چند روز پیش هم انتشار گزارش هایی مبنی بر حرکت یک نفتکش ایرانی حامل بنزین به سوی ونزوئلا، هشدار آمریکا به ایران و جنگ لفظی دو طرف را در پی داشت.

 

###
مطالب مرتبط

آمریکا پنج فرد و تعدادی شرکت را در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران تحریم کرد

آمریکا پنج فرد و تعدادی شرکت را در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران تحریم کرد

از زمان آغاز اجرای برجام، سازمان بین‌المللی انرژی هسته‌ای - بازوی نظارتی سازمان ملل برای جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای - تایید کرده که برنامه هسته‌ای ایران در چارچوب برجام و با اهداف صلح‌آمیز در حال پیگیری است.

|

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.