اتهام امام جمعه اصفهان در مورد مدیریت مجالس مذهبی در شرایط کرونایی

مهدوی که در مورد اجتماع مراسم شب قدر سخن می‌گفت، همچنین با دفاع از برگزاری اجتماعات مذهبی در شرایط کرونا گفت: «باید ببینیم افرادی که تصمیم‌گیری می‌کنند متدین هستند یا خیر. برخی در استمرار ویروس دارند مجالس مذهبی را مدیریت می‌کنند تا به مطامع خود به راحتی برسند.

پرسش: حجت الاسلام  ابوالحسن مهدوی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه اصفهان، با انتقاد از «برخی حساسیت‌ها به اجتماعات دینی» در زمینه مقررات بهداشتی در شرایط کرونا، خطاب به مسئولان بهداشت اصفهان گفت: «مأموران بهداشت به جاهای دیگر مانند پل خواجو و سی‌وسه‌ پل سر بزنند.»

بگزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی که در مورد اجتماع مراسم شب قدر سخن می‌گفت، همچنین با دفاع از برگزاری اجتماعات مذهبی در شرایط کرونا گفت: «باید ببینیم افرادی که تصمیم‌گیری می‌کنند متدین هستند یا خیر. برخی در استمرار ویروس دارند مجالس مذهبی را مدیریت می‌کنند تا به مطامع خود به راحتی برسند.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری توضیحی درباره این «مطامع» نداد، اما ظاهرا از این سخن رهبری بهره برده اند که پیش از شروع شب‌های قدر، در ۲۱ اردیبهشت، گفته بودند بررسی «دقیق» بسته بودن یا نبودن مساجد و مراکز دعا را «باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند».

فردای سخنان رهبر انقلاب، وزارت بهداشت مجوز برگزاری مراسم مذهبی در شب‌های قدر را به‌جز در استان‌های با وضعیت قرمز صادر کرد.

نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، همراه داشتن «تربت امام حسین(ع)»، را برای دفع بیماری توصیه کرده و گفته بود: «به اندازه یک نخود تربت را در ظرف بزرگ آب حل و سپس ۷۰ بار سوره حمد، آیت‌الکرسی، چهارقل، سوره قدر، استغفار و صلوات را به آب می‌خوانید و از این آب زیاد میل کنید.»

در سال ۱۳۹۲ نیز کتابچه‌ای از ایشان درباره ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب منتشر شد که در آن با ذکر خاطره‌ای از ناپدید شدن یک‌ساعته امام خمینی(ره) در جماران برای «ارتباط با امام زمان(عج)»، نوشته بود حضرت آیت الله خامنه ای نیز با امام عصر (عج) ارتباط مستقیم و پنهانی دارد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.