وقتی مدیرعامل تامین اجتماعی به صراحت«وعده»می دهد؛متناسب سازی حقوق بازنشستگان چند ماه‌ دیگر!

این درحالیست که معلوم نیست چرا محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه زیربار مسئولیت پیگیری و مداخله برای افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی،سازمانی که در بودجه کشور دارای ردیف های مشخص است، نمی رود. 

پرسش: درحالی که با مداخله و بگفتۀ رییس سازمان برنامه و بودجه افزایش و متناسب سازی حقوق سال 1399 شاغلین و بازنشستگان کشوری و لشکری از اولین ماه این سال اعمال می شود، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درروزهای پایانی این ماه به صراحت وعده این افزایش ها را برای ماه های آینده داده است.

این درحالیست که معلوم نیست چرا محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه زیربار مسئولیت پیگیری و مداخله برای افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی،سازمانی که در بودجه کشور دارای ردیف های مشخص است، نمی رود. 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اجرایی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی ماه‌های آینده خبر داد و گفت: روش‌های تامین مالی و راهکارهای اجرایی شدن برنامه متناسب‌سازی طی مذاکره با معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه تحلیل و بررسی شد.

 

به گزارش روز پنجشنبه اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری با اشاره به دیدار با محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه که همزمان با شب میلاد مهدی موعود(عج) برای پیگیری منابع مالی اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برگزار شد، از اهتمام و اراده جدی نوبخت برای تحقق این موضوع خبر داد.

سالاری با بیان اینکه مسائل و مطالبات حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بازنشسته شریف تامین اجتماعی که سال‌ها در عرصه‌های مختلف کشور تلاش و خدمت کرده‌اند، همواره مورد تاکید رییس جمهور محترم بوده است‌، خاطرنشان کرد: در ادامه‌ جلسات متعددی که بویژه طی نیمه دوم سال گذشته در سازمان برنامه و بودجه داشتیم، متعاقب دستور رییس سازمان روز دوشنبه در جلسه‌ با دکتر پورمحمدی و مدیران ذیربط، روش‌های تامین منابع این طرح بررسی شد.

وی افزود: در جلسه شب گذشته و همزمان با شب میلاد باسعادت حضرت صاحب الزمان(عج) نیز، روش‌های تامین مالی و راهکارهای اجرایی شدن برنامه متناسب‌سازی طی مذاکره با دکتر نوبخت تحلیل و بررسی شد که با همت و اراده‌ای که ایشان در تحقق موضوع دارند و رویکرد خوب و همراهی دکتر دژپسند وزیر محترم اقتصاد از جمله در آخرین جلسه سال گذشته، امیدواریم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی ماه‌های آینده اجرایی شود.

گفتنی است با توجه به اینکه تحقق متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با جمعیت سه‌برابری نسبت بازنشستگان کشوری و لشکری و به عنوان بزرگترین جامعه بازنشستگی کشور، مستلزم تامین منابع مالی قابل‌توجهی مجزا از اندوخته‌های سازمان، نظیر اسناد خزانه، سهام شرکتهای دولتی و سایر دارایی‌ها از محل واگذاری منابع و دارایی‌های غیرنقدی دولت است؛ این طرح و مطالبه مهم بازنشستگان تامین اجتماعی می‌تواند با حمایت و همراهی دولت محقق و اجرایی شود.

  •  
  • ###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.