تکذیب کشف داروی کرونا و ممانعت از توزیع آن در بیمارستان‌ها

در روزهای که ویروس کرونا آرام و قرار از مردم گرفته است و همه فکر و ذکر آنها به شکست این ویروس مربوط می‌شود، برخی از شبکه‌های معاند در کانال‌های تلگرامی خود اخبار کذبی در خصوص کشف داروی کرونا و ممانعت از توزیع آن در بیمارستان‌ها منتشر می‌کنند.

پرسش: هیاهویی که یک ویروس در جهان به راه انداخته باعث شده تا دولت های جهان یکپارچه برای کشف داروی مقابله با آن یکصدا شوند و هیچ پدیده ای نتوانسته اینگونه آنها را دغدغدمند کند. کرونا ویروسی که روزانه جان عده ای از انسان ها را می گیرد و اما و اگرهای زیادی را با خود به همراه آورده است. یکی از اینها اما و اگرها در مورد داروی آن است. به همین دلیل هم هر روز در گوشه‌ای از این کره خاکی زمزمه‌هایی مبنی بر کشف داروی کرونا شنیده می‌شود که در این دوران همه‌گیری کرونا باعث کورسوی امید و خوشحالی افراد مختلفی می شود. با همه اینها برخی شبکه های معاند اخبار ضد و نقیضی در خصوص کشف داروی کرونا منتشر می کنند.

شایعه

کشف داروی درمان کرونا به نام hersace۲ و ممانعت از توزیع آن در بیمارستان ها

تکذیب شایعه

با بررسی رسانه ها مشخص شد این شایعه کذب بوده و داروی مذکور توسط محققان ایرانی، کانادایی و سوئدی ساخته شده و در مرحله دوم تحقیقات قرار دارد و برای تایید نهایی و تجویز آن برای درمان، نیاز به تکمیل چهار مرحله تحقیقاتی است که این مرحله نیز ممکن است تا چند ماه طول بکشد.

در همین خصوص رامین کریمی متخصص حوزه دارو گفته است: از آن جا که این ویروس ویروسی ناشناخته با پیچیدگی‌های فراوان است، از لحاظ علمی نمی‌توان تاریخ دقیقی برای آن تعیین کرد، چرا که هر روز ابعاد ناشناخته‌ای از این ویروس کشف می‌شود و این اطلاعات جدید درروند تهیه دارو تاثیر می‌گذارد.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.