مخالفت صریح آمریکا با لغو یا کاهش تحریم ها علیه ایران در شرایط کرونایی

این درحالیست که بسیاری کشورها و مقامات رسمی و صدها مقام سابق و شخصیت شناخته شده کنونی بین المللی درخواست لغو یا کاهش این تحریم ها را به دلیل کمک به مقابله با ویروس دنیاگیر کرونا داشته اند.

پرسش: وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی به صراحت با لغو یا کاهش تحریم ها علیه ایران در شرایط کرونایی مخالفت کرد. 

این درحالیست که بسیاری کشورها و مقامات رسمی و صدها مقام سابق و شخصیت شناخته شده کنونی بین المللی درخواست لغو یا کاهش این تحریم ها را به دلیل کمک به مقابله با ویروس دنیاگیر کرونا داشته اند.

وزیر خارجه آمریکا بی‌توجه به درخواست‌های صدها شخصیت حقوقی بین‌المللی برای برطرف کردن تحریم‌های یکجانبه و ضد مردمی، بر تداوم تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران حتی در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا تاکید کرد.

مایک پمپئو روز سه شنبه در یک نشست خبری که در محل وزارت خارجه برگزار شد، درباره تحریم‌های ایران مدعی شد اشتباه دولت پیشین آمریکا این بود که تمام پول را به مقامات ایران دادند اما آنها تاکید دارند که منابع مورد نیاز ایران را برای تامین آنچه که ارگان ترور نامید، منع می کنند.

وی افزود از زمانی که رئیس جمهوری ترامپ، به این منصب رسید، حزب الله دلارهای اندکی دارد تا به فعالیت‌های مداخله‌گرانه بپردازد. این شرایط تا مادامی که رژیم ایران به رفتار خود ادامه دهد، وجود خواهد داشت.

وزیر خارجه آمریکا که در سایه تروریسم اقتصادی علیه مردم، مشکلات جدی برای خرید تجهیزات پزشکی ایجاد کرده است، ادامه داد: ایران باید منابع خود را برای مردم و مراقبت‌های بهداشتی آنها هزینه کند و  وقتی با بحران سلامتی مواجه است باید منابع در این راه مصرف کند نه اینکه به عراق سلاح بفرستد، یا حزب الله را برای تهدید اسرائیل، مورد حمایت قرار دهد.

پمپئو اضافه کرد: این کاری است که ایران مدت‌ها است حتی در بحبوحه ویروس کرونا انجام می‌دهد. این برای مردم سوریه، لبنان، عراق و ایران تاسف‌آور است. ما تهدید سلاح اتمی ایران را کاهش دادیم در حالی که در دولت گذشته به این سمت حرکت می کردند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.