اعلام جرم علیه نماینده‌ای که گفت کسی در حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی بازداشت نشده

حسن نوروزی نماینده مجلس روز ۱۷ فروردین در مصاحبه‌ای با روزنامه همدلی گفت در پرونده شلیک به هواپیمای اوکراینی مواخذه و بازداشتی وجود نخواهد داشت و کسی بازداشت نشده است.

پرسش: رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از شکایت علیه نماینده‌ای خبر داده که در مصاحبه‌ با یکی از روزنامه‌ها گفته بود هیچ کس در ارتباط با پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی بازداشت نشده است.

شکرالله بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، خبر داده است که این سازمان علیه حسن نوروزی، نماینده رباط کریم و عضو و سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، به دلیل "نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی" اعلام جرم کرده است.

بهرامی اظهارات نوروزی را "خلاف حقیقت و مستندات موجود" خوانده و گفته است که در پرونده قضایی مربوط به سرنگونی هواپیمای اوکراینی " تحقیقات گسترده ای به عمل آمده و از مسئولان و افراد دخیل در موضوع نیز تحقیق شده و تاکنون افرادی به عنوان متهم احضار و یک نفر کماکان در بازداشت بسر می برد."

حسن نوروزی نماینده مجلس روز ۱۷ فروردین در مصاحبه‌ای با روزنامه همدلی گفت "در پرونده شلیک به هواپیمای اوکراینی مواخذه و بازداشتی وجود نخواهد داشت و کسی بازداشت نشده است."

نوروزی در این گفت‌وگو اظهار داشته بود که هواپیمای اوکراینی یک هفته قبل از سرنگونی "در اسرائیل بوده و به نظر می‌رسد که دستکاری شده بوده است."

او گفته که برای این هواپیما " اهداف خاصی در ایران تعیین شده بود و به نظر من، نیروهای نظامی در این زمینه وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌اند. بنابراین در این زمینه مواخذه و بازداشتی وجود نخواهد داشت."

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران اظهارات نوروزی را "برداشت شخصی" او و "بدون اطلاع از کم و کیف قضیه" دانسته و گفته این گونه اظهار نظرها "علاوه بر اخلال در تحقیقات قضایی، موجبات تشویق اذهان عمومی را فراهم می‌کند."

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.