رویترز: کاخ سفید خواستار توافق مسکو و ریاض برای کاهش تولید نفت است

خبرگزاری رویترز روز شنبه گزارش داد دَن برویلت معاون وزیر انرژی آمریکا روز گذشته در تماس تلفنی با مدیران بخش صنعت این کشور گفته است، کاخ سفید با عربستان و روسیه درباره کاستن از تولید نفت مذاکره نمی‌کند بلکه خواستار توافق دو طرف برای کاهش تولید است.

پرسش: رویترز به نقل از منابع مطلع افزود: برویلت اندکی بعد از دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با مقام های اجرایی شرکت های بزرگ نفتی در کاخ سفید در این تماس تلفنی با تولیدکنندگان مستقل و دیگر اعضای صنعت نفت تلفنی صحبت کرده است.

 در دیدار ترامپ با مقام های شرکت های نفتی درباره کاهش شدید قیمت نفت بر رونق فعالیت های تجاری آنها گفت و گو شد.

معاون وزیر انرژی آمریکا گفت، کاخ سفید روسیه و عربستان را تشویق می کند به توافقی دست یابند و ترامپ درباره دستیابی به چنین توافقی در چند روز آینده خوشبین است.

تقاضای نفت در هفته های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و جنگ مسکو- ریاض بر سر قیمت نفت کاهش چشمگیری داشته است. کاهش تقاضا در کنار عرضه فراوان این محصول در نتیجه جنگ نفتی، به کاهش ۵۴ درصدی در بهای معاملات آتی نفتی  آمریکا در ماه مارس (اسفند- فروردین) منجر شد.  

رویترز به نقل از منبع یاد شده نوشت: مقام های کاخ سفید همچنین  به وزیران انرژی و خزانه داری آمریکا دستور داده اند راه هایی را برای تقویت فوری نقدینگی در بخش انرژی پیدا کنند که می تواند شامل تسهیل مقررات بانکی برای اعطای اعتبار بیشتر برای شرکت های نفتی است.

منابع سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفته اند خواستار کاهش تولید نفت آمریکا برای کنترل تولید خود هستند. روسیه و دیگر کشورهای تولید کننده نفت تولید این محصول را برای سه سال کاهش داده اند و این در حالیست که عرضه این محصول از سوی شرکت های نفتی آمریکا رکورد زده است و باعث شده آنها سهمی از بازار فروش نفت را به خود اختصاص دهند.

ترامپ پیشتر در توییتر خود نوشته بود: هم اینک با دوست خود محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی که با رئیس جمهوری روسیه صحبت کرده است، گفت وگو کردم. انتظار دارم و امیدوارم که آنها تولید نفت خود را حدودا تا سطح ۱۰ میلیون بشکه در روز و احتمالا بیشتر کاهش می دهند.

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تاس، گفت‌وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین با ولیعهد عربستان سعودی را تکذیب کرد.

مقام های آمریکایی تلاش می کنند روسیه و عربستان را برای کاهش تولید نفت به منظور افزایش بهای طلای سیاه متقاعد کنند.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.