گزارش آماری 11فروردین کرونا درکشور؛ تعداد مبتلایان کل کشور از40 هزارتن گذشت،رشداندک ابتلا،کاهش مرگ ومیر،افزایش محسوس نرخ بهبود

این میزان افزایش بیش از 8 درصدیِ ابتلای امروز ، درحالیست که این رقم در روزهای یکشنبه(دیروز)، شنبه (پریروز) و جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه هفته گذشته بترتیب 8، 10، 10، 9، 9، 8، 5 6  و  5 درصد بود که نشانگر اندک جزئی رشد ابتلای امروز نسبت به دیروز است.

پرسش: براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور تا ظهر امروز(دوشنبه11فروردین) به 41 هزار و 495 تن رسید که در مقایسه با دیروز(38 هزار و 309 تن) سه هزار و 186 تن معادل بیش از 8 درصد افزایش داشته است.

این میزان افزایش بیش از 8 درصدیِ ابتلای امروز ، درحالیست که این رقم در روزهای یکشنبه(دیروز)، شنبه (پریروز) و جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه هفته گذشته بترتیب 8، 10، 10، 9، 9، 8، 5 / 6  و  5 درصد بود که نشانگر اندک جزئی رشد ابتلای امروز نسبت به دیروز است.

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (دوشنبه11فروردین)، به دو هزار و 757 تن رسید که در مقایسه با دیروز( دو هزار و 640 تن) تعداد 117 تن معادل حدود 5 / 4 درصد رشد داشته است. 

این میزان افزایش مرگ و میر 5 / 4 درصدی امروز در مقایسه با دیروز، در روزهای یکشنبه(دیروز)، شنبه(پریروز) و جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته گذشته بترتیب برابر با 5، 6، 5 / 6، 5 / 7،  5 / 7 ، 7 ،  5 / 7 ، 8 و 5 / 8 درصد بود که نشانگر روند نزولی کاهش نرخ مرگ ومیر نه تنها امروز نسبت به دیروز بلکه مربوط به چند روز اخیر است.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز (دوشنبه ) در کل کشور به 13 هزار و 911 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 12 هزار و 391 تن) تعداد 1520 تن معادل 12 درصد رشد داشته است.

این نرخ افزایش بهبود 12درصدی امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روزهای یکشنبه(دیروز)، شنبه(پریروز) و جمعه پنجشنبه،چهارشنبه، سه شنبه ،دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته گذشته بترتیب برابر با6، 5، 5 / 6، 9، 8 ، 7، 6 ، 4  و 13 درصد بود.

در همین حال کیانوش جهانپور سخنگو و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز همچنین گفت: ۳۵۱۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارندو تا ظهر امروز بیش از ۶۳ میلیون نفر در غربالگری کرونا مشارکت داشته اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: مردم حتما برای خوداظهاری و آگاهی از وضعیت سلامتی خود به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

وی ادامه داد: به هموطنان توصیه می‌شود در استان‌های تهران و البرز در طرح غربالگری کرونا مشارکت بیشتری داشته باشند و در سامانه ثبت نام کنند. در استان تهران و البرز و چند استان دیگر، آمارها نسبت به سایر استان‌ها پایین‌تر است. البته افرادی که علائم شبه آنفلوآنزا دارند نیز باید در این سامانه ثبت نام کنند تا پیگیری لازم درباره این افراد انجام شود.

جهانپور گفت: هیچ جای دنیا عاری از ویروس کرونا نیست و امید است مسئولیت مشترک و اقدام مشترک در دستور کار همه جهان قرار گیرد تا بتوانیم به مقابله با این ویروس بپردازیم.

وی ادامه داد: جامعه مدنی و رسانه‌ها و مردم و نظام سلامت بر اقدام مشترک جهانی با رویکرد پذیرش مسئولیت تاکید دارد. همان طور که مسئولیت ملی توانست در بسیج ملی مقابله با کرونا موثر باشد، این مسئولیت جهانی هم باید پذیرفته شود تا بتوانیم این بیماری را مهار کنیم.

 

###

 

  •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.