سناتور روس: تلاش‌های آمریکا علیه ایران در عراق شکست می‌خورد

رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) معتقد است: تحرکات و تلاش‌های اخیر آمریکا علیه ایران‌ در عراق، به شکست می‌انجامد.

پرسش: به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «آلکسی پوشکوف» با اشاره به برنامه‌های جدید آمریکا برای مقابله با گروهای مقاومت در عراق در توئیتی نوشت: ایالات متحده نمی تواند از شر عادت های بد خود (مداخله در امور دیگر کشورها) حتی در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان خلاص شود.

به گفته این سناتور روس، آنها (مقامات واشنگتن) قصد دارند جنگ‌ها را در عراق به امید نابودی "گروه های طرفدار ایران" تشدید کنند حال آنکه این اقدامات نه تنها به پیروزی ختم نمی‌شود بلکه از هم‌اکنون به نظر می‌رسد ایالات متحده از همین حالا جنگی دیگر در یک کشور خارجی را باخته است.

روزنامه «نیویورک تایمز» به تازگی در گزارشی از برنامه کاخ سفید برای حمله به تعدادی از مواضع «الحشد الشعبی» و مقاومت اسلامی و در راس آنها «کتائب حزب الله عراق» خبر داد.

این نشریه آمریکایی به نقل از چند مقام دولتی و نظامی آمریکا نوشته است که در جریان جلسه روز ۱۹ مارس (۲۹ اسفندماه ۹۸) در کاخ سفید، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به پنتاگون اجازه داده نقشه نظامی نابودی کتائب حزب الله عراق را تهیه کند.

نیویورک تایمز افزود: برخی مشاوران ترامپ، از جمله «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه و «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی موقعیت خوبی برای نابود کردن نیروهای مقاومت عراقی می‌بینند.

####




نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.