گزارش آماری 9فروردین کرونا درکشور؛ تعداد مبتلایان کل کشور از35 هزارتن گذشت، تداوم سرعت شیوع 10 درصدی،تعدادمرگ ومیر از 2500 تن گذشت،تداوم کاهش نرخ مرگ ومیر،کاهش نرخ بهبود

این میزان سرعت افزایش 10 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روز های جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه هفته گذشته بترتیب 10، 9، 9، 8، 5 6  و  5 درصد بود که به معنای تداوم شتاب گیری سرعت شیوع در کشور است.

پرسش: براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور تا ظهر امروز(شنبه نهم فروردین) به 35 هزار و 408 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 32 هزار و 332 تن) تعداد3 هزار و 76 تن معادل حدود 10 درصد افزایش داشته است.

این میزان سرعت افزایش 10 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روز های جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه هفته گذشته بترتیب 10، 9، 9، 8، 5 / 6  و  5 درصد بود که به معنای تداوم شتاب گیری سرعت شیوع در کشور است.

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (شنبه 9فروردین)، به دو هزار و 517 تن رسید که در مقایسه با دیروز (دو هزار و 378 تن) تعداد 139 تن نزدیک به 6 درصد افزایش داشته است.

این میزان افزایش در روزهای جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته گذشته بترتیب برابر با 5 / 6، 5 / 7،  5 / 7 ، 7 ،  5 / 7 ، 8 و 5 / 8 درصد بود.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز (شنبه ) در کل کشور به 11 هزار و 679 تن رسید که در مقایسه با دیروز(11 هزار و 133 تن)  تعداد 546 تن معادل 5 درصد افزایش داشته است. رسید که در مقایسه با دیروز( 10 هزار و 457 تن) 676 تن معادل 5 / 6 درصد افزایش داشته است .

این نرخ افزایش بهبود، در روزهای جمعه پنجشنبه،چهارشنبه، سه شنبه ،دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته گذشته بترتیب برابر با 5 / 6، 9، 8 ، 7، 6 ، 4  و 13 درصد بود.

در همین حال کیانوش جهانپور سخنگو و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز گفت: به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

جهانپور اظهار کرد: اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید۱۹ و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در  کشور است.

وی گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با تصویب رئیس جمهوری تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت  و مقابله با کرونا اظهار کرد: شایعه‌ها یا مطالب غیرعلمی منتشر شده و در برخی واحدهای خبری صداوسیما مبنی بر انتقال بیماری از طریق هوا مطرح شده، اما بر اساس پروتکل‌های بین المللی و اطلاعات علمی، ماسک هیچ کمکی به پیشگیری از انتقال این ویروس برای جمعیت عادی نخواهد کرد. هموطنان ما در این خصوص نگران نباشند. رعایت نکات بهداشتی که از طریق رسانه‌ها اعلام شده برای پیشگیری موثر است.

 

###

  •  
  •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.