ابرغولهای ارتباطی جهان از ویروس کوچولو زیان می بینند؛ گوگل،فیسبوک و آمازون

پیش بینی شده است که فیس بوک و گوگل در سال 2020 میلادی بابت شیوع ویروس کرونا بیش از 44 میلیارد دلار درآمد از آگهی خود را از دست بدهند.

پرسش: جهان دچار وضعیتی شده که در شرایط قرنطینه مردم و پرهیز آنها از ارتباطات رودررو به پناه به ارتباطات مجازی، غول های ارتباطی جهان مثل گوگل، فیسبوک و آمازون از ویروس میکرونی کرونا،زیان می بینند. 

پیش بینی شده است که فیس بوک و گوگل در سال 2020 میلادی بابت شیوع ویروس کرونا بیش از 44 میلیارد دلار درآمد از آگهی خود را از دست بدهند.

به نوشتۀ واریتی؛ در میانۀ همه گیری کووید-19، هزینه تبلیغات دیجیتال گویی به صخره برخورد می کند و فیس بوک و گوگل  دو غول این نوع تبلیغات دچار رکود می شوند.

تحلیلگران تخمین می زنند که این دو غول اینترنت در کنار هم می توانند بیش از 44 میلیارد دلار از آگهی تبلیغات دیجیتال خود را از دست بدهند و پیش بینی می شود برای سال 2020 ، کل درآمد خالص گوگل حدود 127.5 میلیارد دلار باشد  که از پیش بینی های قبلی 28.6 میلیارد دلار کمتر است و درآمد سالانۀ آگهی فیس بوک 67.8 میلیارد دلار خواهد بود که با کاهش  15.7 میلیارد دلاری مواجه می شود.

از سوی دیگر شیوع کرونا در آمریکا شرکت «آمازون» را هم دچار مشکل کرده و تعدادی از کارمندان این شرکت هم به این ویروس مبتلا شده‌اند.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان» نشانه های کرونا دست کم در ۱۱ انبار آمازون در نقاط مختلف آمریکا دیده شده است.

تاکنون ابتلای کارمندان این شرکت در انبارهایی واقع در ایالت های نیویورک، نیوجرسی، کالیفرنیا، فلوریدا، کنتاکی، میشیگان، اوکلاهاما، تگزاس، و کنتیکت تأیید شده است.

آمازون تعدادی از انبارهای خود، مانند مرکزش در منطقه کویینز نیویورک را به صورت موقت تعطیل کرده است، ولی برنامه ای برای توقف فعالیت سایر انبارهای خود ندارد.

مدیران این فروشگاه اینترنتی از رعایت بیشتر اصول بهداشتی و نکات ایمنی در این مراکز با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا و برای این که خطری متوجه کارکنان نباشد، خبر دادند.

در همین حال تعدادی از کارمندان آمازون از شیوه مدیریت بحران و بی توجهی این شرکت به حفظ سلامت آنها در این دوران سخت و‌ دشوار انتقاد کردند.

در روزهایی که به دلیل قرنطینه، خرید از فروشگاه‌ها برای همه امکان پذیر نیست، بسیاری از مردم آمریکا برای تهیه مایحتاج روزانه و خریدهای متفرقه به آمازون روی آورده‌اند، تا جایی که این شرکت از استخدام ۱۰۰ هزار کارمند جدید خبر داده است.

این در حالی است که ویروس کرونا و تعطیلی برخی از انبارهای آمازون، مشکلات زیادی را برای این شرکت ایجاد کرده است و مانند گذشته قادر به تحویل به موقع بسیاری از سفارش‌های مشتریان نیست.

 

###

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.