گزارش آماری 8فروردین کرونا درکشور؛ تعداد مبتلایان کل کشور از 30 هزارتن گذشت، افزایش سرعت ابتلا،کاهش سرعت مرگ ومیر،کاهش سرعت بهبود

این میزان سرعت افزایش 10 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این میزان سرعت روز های پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه این هفته بترتیب 9، 9، 8، 5 6  و  5 درصد بود که به معنای شتاب گیری سرعت پخش و ابتلا به ویروس کرونا در کشور است.

پرسش:براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور تا ظهر امروز(جمعه هشتم فروردین) به 32 هزار و 332 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 29 هزار و 406 تن)  دو هزار و 920 معادل 10 درصد افزایش یافته است .

این میزان سرعت افزایش 10 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روز های پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه این هفته بترتیب 9، 9، 8، 5 / 6  و  5 درصد بود که به معنای شتاب گیری سرعت پخش و ابتلا به ویروس کرونا در کشور از دیروز تا امروز است.

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (جمعه8 فروردین)، به دو هزار و 378 تن رسید که در مقایسه با دیروز( دو هزار و 234 تن) 144 تن معادل 5 / 6 درصد افزایش داشته  که نشانگر کاهش سرعت افزایش مرگ و میر است .

این میزان افزایش در روزهای پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته جاری بترتیب برابر با 5 / 7،  5 / 7 ، 7 ،  5 / 7 ، 8 و 5 / 8 درصد بود.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز (جمعه ) در کل کشور به 11 هزار و 133 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 10 هزار و 457 تن) 676 تن معادل 5 / 6 درصد افزایش داشته است .

این نرخ افزایش بهبود، در روزهای پنجشنبه،چهارشنبه، سه شنبه ،دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته جاری بترتیب برابر با 9، 8 ، 7، 6 ، 4  و 13 درصد بود.

در همین حال  کیانوش جهانپور سخنگو و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز گفت: ۲۸۹۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

وی افزود: افراد سالم، مشکوک و مبتلا به کووید۱۹ حتما وضعیت خود را در سامانه salamat.gov.ir ثبت کنند تا در صورت نیاز مورد مراقبت و درمان قرار گیرند. از امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت جدی و با مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط آغاز شده که در فاز اول تا ۱۵ فروردین ادامه دارد و در صورت نیاز، قابل تمدید خواهد بود.

وی بیان کرد: مشارکت بسیار گسترده عمومی در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا از طرف مردم اتفاق افتاده و انتظار می‌رود در روزهای آینده، افرادی که نتوانستند در سامانه ثبت نام کنند، این اقدام را جهت حفظ سلامت خود و خانواده‌شان انجام بدهند.

جهانپور افزود: آنچه امروز در برخی کشورهای توسعه یافته در اروپا یا آمریکای شمالی اتفاق می‌افتد و ما شاهد چنین اتفاقاتی در ایران نیستیم، به دلیل مشارکت عمومی مردم در بسیج مقابله با کرونا جهت مداخله زودهنگام برای کنترل این بیماری در کشور است.

 

###

  •  
  •  

 

 

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.