گزارش آماری 7فروردین وضعیت کرونا درکشور؛ تعداد مبتلایان کل کشور درآستانۀ 30 هزارنفر، مرگ 157 تن در 24 ساعت گذشته

این میزان سرعت افزایش 9 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز در حالیست که این میزان سرعت روز های چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه این هفته بترتیب 9، 8، 5 6  و  5 درصد بود که به معنای شتاب گیری سرعت پخش و ابتلا به ویروس کرونا در کشور است اگرچه سرعت امروز با دیروز تغییر نکرده است.

پرسش:براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور تا ظهر امروز(پنجشنبه هفتم فروردین) به 29 هزار و 406 تن رسید که نسبت به دیروز که 27 هزار و 17 تن بود، دو هزار و 389 تن معادل 9 درصد افزایش یافت .

این میزان سرعت افزایش 9 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز در حالیست که این میزان سرعت روز های چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه این هفته بترتیب 9، 8، 5 / 6  و  5 درصد بود که به معنای شتاب گیری سرعت پخش و ابتلا به ویروس کرونا در کشور است اگرچه سرعت امروز با دیروز تغییر نکرده است. .

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (پنجشنبه7 فروردین)، به دو هزار و 234 تن رسید که در مقایسه با دیروز که دو هزار و 77 تن بود، 157 تن معادل کمی بیش از 5 / 7 درصد افزایش یافت. این میزان افزایش در روزهای چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته جاری بترتیب برابر با  5 / 7 ، 7 ،  5 / 7 ، 8 و 5 / 8 درصد بود.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز (پنجشنبه) در کل کشور به 10 هزار و 457 تن رسید که در مقایسه با دیروز که 9 هزار و 625 تن بود، 832 تن معادل نزدیک به 9 درصد افزایش داشته است . این نرخ افزایش بهبود، در روزهای چهارشنبه، سه شنبه ،دوشنبه و یکشنبه هفته جاری بترتیب برابر با حدود 8 ، 7، 6 و 4 درصد بود ثبت شد اما در روز شنبه هفته جاری  13 درصد ثبت شد.

در همین حال  کیانوش جهانپور سخنگو و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز گفت: مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسید. مردم برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند. حدود ۲۷۴۶ نفر از بیماران، مورد شدید ابتلا به این بیماری هستند.

وی بیان کرد: سامانه salamat.gov.ir مسیری است که ما را به سمت شناسایی و مداخله زود هنگام درباره ویروس کرونا می‌برد. این مسیر توانسته ما را در ریل مدیریت این بیماری قرار بدهد. تاکنون ۵۰ میلیون نفر غربالگری شده اند و در حال حاضر در انتظار حدود ۳۰ میلیون نفری هستیم که در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند و هنوز غربالگری نشده‌اند.

جهانپور اظهار کرد: با توجه به روند مدیریت کووید 19 هرچند همچنان با روند شیوع و انتشار در استان‌های مختلف رو به رو هستیم، اما بیماری در مدیریت نظام سلامت است. بخش عمده این اقدام مدیون همراهی مردم با ستاد ملی مبارزه با کرونا و مشارکت در بسیج ملی است.

 

###

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.