چرا آلمان نرخ مرگ و میر کرونایی بسیار پایینی دارد؟

نرخ مرگ و میر کرونا در فرانسه مطابق جدولی که واشنگتن‌پست به نقل از دانشگاه جان هاپکینز منتشر کرده ۴.۹ درصد است در حالی که آلمان با ۱۰ هزار مبتلای بیشتر فقط حدود ۰.۴ درصد قربانی داده است.

پرسش: لاودی موری، سردبیر دفتر اروپای واشنگتن‌پست که در برلین آلمان مستقر است در گزارشی به اختلاف فاحش آمار مرگ و میر بیماری کووید-۱۹ در آلمان نسبت به دیگر کشورهای جهان پرداخته است.

او نموداری که بر اساس داده‌های آماری دانشگاه جان هاپکینز آمریکا تهیه شده را منتشر کرده که آلمان را با نرخ چهار دهم درصد در قعر جدول قربانیان ویروس کرونا ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

در این نمودار ایتالیا با ۹.۵ درصد در صدر، ایران با ۷.۸ درصد دوم و اسپانیا با ۶.۸ درصد در رتبه سوم قرار دارند.

 

واشنگتن پستحق نشر عکس Washington Post
Image caption در نمودار واشنگتن پست نرخ مرگ بر اثر ویروس کرونا به ترتیب در ایتالیا، ایران، اسپانیا، بریتانیا و فرانسه بیشتر از چین بوده است

 

سردبیر بخش اروپای واشنگتن‌پست دلیل این تغییر فاحش در آمار آلمان را چنین ارزیابی کرده: "آن‌طور که همه‌گیرشناسان می‌گویند علت را در اقداماتی که آلمان در همان روزهای نخست آغاز اپیدمی انجام داد باید جستجو کرد؛ این که تست‌گیری را زود آغاز کرد، توانست افراد آلوده را زود شناسایی و آنها را محصور کند... این یعنی آلمان اکنون تصویر دقیق‌تری از میزان آلودگی و شیوع کرونا دارد و در مقایسه با کشورهایی که تست‌گیری را دیر آغاز کردند می‌داند که نقشه واقعی کرونا در این کشور چه مشخصاتی دارد".

"در آلمان، تا ظهر روز سه‌شنبه، ۲۴ مارس، تعداد مبتلایان ۳۱ هزار و ۱۵۰ نفر برآورد شده است که بسیار بیشتر از فرانسه است که در همین مدت ۲۰ هزار و ۱۴۹ کرونا مثبت شناسایی کرده است. اما نرخ مرگ و میر در فرانسه به این علت (بیش از ۱۰ برابر آلمان) است که آنجا بیماران شناسایی نشده فراوانی وجود داشته است."

نرخ مرگ و میر کرونا در فرانسه مطابق جدولی که واشنگتن‌پست به نقل از دانشگاه جان هاپکینز منتشر کرده ۴.۹ درصد است در حالی که آلمان با ۱۰ هزار مبتلای بیشتر فقط حدود ۰.۴ درصد قربانی داده است.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.