گزارش آماری 5فروردین وضعیت کرونا درکشور؛افزایش سرعت ابتلا،تداوم کاهش مرگ ومیر،توقف انتشارابتلا به تفکیک استانها ازسوی وزارت بهداشت

این میزان افزایش 8 درصدی امروز در حالیست که دیروز و پریروز بترتیب 5 6  و  5درصد بود که به معنای سرعت گرفتن افزایش ابتلا در کشور است.

پرسش: براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور در امروز(پنجم فروردین) به 24 هزار و 811 تن رسید که نسبت به دیروز( 23 هزار و 49 تن) یکهزار و 762تن معادل 8درصد افزایش را نشان می دهد.

این میزان افزایش 8 درصدیِ امروز در حالیست که دیروز و پریروز بترتیب این میزان، 5 / 6  و  5 درصد بود که به معنای سرعت گرفتن افزایش ابتلا در کشور است.

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (سه شنبه 5 فروردین)، به یکهزار و 934 تن رسید که در مقایسه با دیروز که یکهزار و 812 تن بود، 122 تن معادل 7درصد افزایش را داشته است.این رقم در دوشنبه، یکشنبه، و شنبه هفته جاری بترتیب  5 / 7 ، 8 و 5 / 8 درصد بود که نشان دهنده کاهش میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کل کشور است.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز(سه شنبه) در کل کشور به 8 هزار و 931 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 8 هزار و 376 تن) 555 تن معادل 7درصد افزایش داشته است. این رقم در روزهای دوشنبه، یکشنبه هفته جاری بترتیب 6 و 4 اما در روز شنبه هفته جاری  13 درصد بود.

همچنین کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: گفته است: تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده‌اند. توصیه وزارت بهداشت ادامه مشارکت مردم در سامانه salamat.gov.ir است.

وی ادامه داد: افرادی که علائم ابتلا به این بیماری را دارند در سامانه ثبت نام کنند. همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند و اگر نیازی به ارجاع به مراکز درمانی داشته باشند این کار انجام می‌شود.

حداکثر یک سوم کارکنان ادارات شیفت باشند

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره وضعیت اداره‌ها اظهار کرد: موضوع تعطیلی ادارات در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث قرار گرفته و با نظر وزیر مربوطه، حداکثر تا یک سوم جمعیت کارکنان برای فقط امور ضروری مردم به صورت شیفت بندی یا کشیک باید در اداره‌ها یا سازمان‌ها حاضر شوند. با این فاصله گذاری انجام شده، کاهش حضور کارکنان انجام می‌شود.

جهانپور گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به ستاد ملی کرونا ارجاع شد و قرار است با تشکیل کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد به ریاست وزیر کشور، با توجه به الگوهای بومی و ساختار اجتماعی کشور، اقدامات لازم برای فاصله گذاری اجتماعی برای ورود و خروج از شهرها تصمیم گیری شود.

وی درباره موارد مطرح شده در فضای مجازی در مورد استفاده از بخور و سشوار برای درمان کووید ۱۹ نیز اظهار کرد: این موارد هیچ منبع رسمی و علمی مبتنی بر شواهد علمی ندارد. استفاده از سشوآر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است اثر معکوس داشته باشد. مدرکی در مورد مفید بودن استفاده از بخور در زمینه درمان بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد و این موارد حداکثر شایعه هستند.

 

آخرین اینفوگرافی منتشر شده مربوط به یکشنبه 3 فروردین است. وزارت بهداشت اعلام کرده که از دیروز دیگر آمار مبتلایان به تفکیک استان ها را منتشر نمی کند:

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.