انتقاد از برگزاری مراسم عمومی تشییع یک فرمانده اسبق سپاه

مراسم خاکسپاری سرتیپ حسین اسداللهی، فرمانده پیشین لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله، هم در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده و هم حتی انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت را همراه داشته‌است.

پرسش: با وجود ممنوعیت تجمع و حضور گروهی طبق تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا، برگزاری مراسم عمومی تشییع سردار حسین اسداللهی انتقادهایی بخاطر امکان شیوع بیشتر این ویروس درپی داشته به‌طوری‌که سخنگوی سپاه پاسداران در واکنش بیانیه منتشر کرده و اعلام کرده که مراسم «خودجوش» انجام شده است.

مراسم خاکسپاری سرتیپ حسین اسداللهی، فرمانده پیشین لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله، هم در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده و هم حتی انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت را همراه داشته‌است.

سردار حسین  اسداللهی روز دوم فروردین ماه،«بر اثر عارضه‌ شیمیایی» دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسید.

در واکنش به این مراسم عمومی انتقادهای گسترده‌ای ابراز شده است؛ آن‌هم در اوج شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، محدودیت‌ها و تلاش‌های اجتماعی، مردمی و مدنی برای جلوگیری از تجمعات.

این انتقادها حتی به دولت نیز کشیده شده و کیانوش جهانپور در توئیتر خود نوشته «این هم احتمالا یه جور پروتکل بهداشتی جدید در تشییع و اعمال محدودیت در تجمعات است ... تصاویر گویاست، فقط باید گریست، بدون نیاز به شرح!!!».

این هم احتمالا یه جور پروتکل بهداشتی جدید در #تشییع و اعمال محدودیت در تجمعات است ...تصاویر گویاست،فقط باید گریست،بدون نیاز به شرح!!!#کرونا#COVIDー19 pic.twitter.com/HdgyEJF0y4

— Kianush Jahanpur (@drjahanpur) March 23, 2020

بازتاب این رخداد به واکنش سخنگوی سپاه پاسداران انجامیده که گفته است مراسم «خودجوش» بوده و افزوده «سپاه خود را ملزم به رعایت تمهیدات و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌داند».

ایران در میان کشورهای صدری قرار دارد که با بحران شیوع و همه‌گیری جهانی ویروس کرونا روبه‌رو شده‌اند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.