گزارش آماری 4فروردین وضعیت کرونا درکشور؛افزایش سرعت ابتلا،تداوم کاهش مرگ ومیر،انتشارآمار کامل توسط خبرگزاری دولت متوقف شد

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (دوشنبه چهارفروردین)، به 1812 تن رسید که در مقایسه با مرگ و میر تا ظهر دیروز( 1685 تن) 127 تن از دیروز تا امروز افزایش یافته که معادل 5 7 درصد است . این نرخ در دیروز و پریروز ، بترتیب برابر با 8 و 5 8 درصد بود.

پرسش: براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور در امروز(چهارم فروردین) به 23 هزار و 49 تن که در مقایسه با دیروز( 21 هزار و 638 تن) یکهزار و 411 تن مبتلابه جدید اضافه شده که معادل 5 / 6 درصد است که از 5درصد دیروز 5 / 1 درصد بیشتر است.

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (دوشنبه چهارفروردین)، به 1812 تن رسید که در مقایسه با مرگ و میر تا ظهر دیروز( 1685 تن) 127 تن از دیروز تا امروز افزایش یافته که معادل 5 / 7 درصد است . این نرخ در دیروز و پریروز ، بترتیب برابر با 8 و 5 / 8 درصد بود.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز(دوشنبه) در کل کشور به 8 هزار و 376 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 7913 تن) تعداد 463 تن افزایش داشته که معادل حدود 6 درصد است. این نرخ دیروز در مقایسه با پریروز برابر با حدود4 درصد بود که نشانگر افزایش درصد بهبود از دیروز تا امروز است.اما باید گفت این نرخ در پریروز 13 درصد بود.

درهمین حال ایرنا ؛ خبرگزاری رسمی کشور برخلاف یک ماه اخیر که آمار وضعیت کرونا در کشور را به صورت اینفوگرافی منتشر می کرد امروز آن را منتشر نکرد که در آن وضعیت ابتلا در استان های کشور ثبت می شد. این کار احتمالاً درهماهنگی با وزارت بهداشت بوده و حاکی از سیاست جدید اطلاع رسانی در زمینه کرونا در کشور می تواند تلقی شود.

درهمین کیانوش چهانپور سخنگو رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند که بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد افراد جان باخته بر اثر کرونا در سن بالای ۶۰ سال بوده یا حداقل یکی از بیماری‌های زمینه‌ای را داشته‌اند. میانگین سنی ابتلا به حدود ۵۹ سال و میانگین سنی افراد فوت شده ۶۴ سال بوده است. البته ۵۸.۶ درصد افراد مبتلا شده مرد و ۴۱.۴ درصد از خانم‌ها هستند. ۶۰ درصد فوت شدگان آقایان و ۴۰ درصد فوت شدگان بر اثر کرونا خانم‌ها هستند. یک سوم افراد مبتلا به این بیماری، حداقل یک بیماری زمینه‌ای دارند یا مصرف کننده داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن هستند. ۳۰ درصد فوت شدگان نیز یکی از بیماری‌های زمینه‌ای را داشته‌اند. در روزهای اخیر ۱۵.۸ درصد موارد شامل موارد شدید ابتلا به بیماری هستند و ۱۲.۳ درصد در بخش‌های ویژه تحت مراقبت و درمان قرار گرفته‌اند.

 

آخرین اینفوگرافی منتشر شده مربوط به دیروز است:

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.