واکنش این چهارتن به شکست درحرم امام رضا و حضرت معصومه؛ تاجزاده، مهاجرانی، زیباکلام و صادقی

در این میان مصطفی تاجزاده ،صادق زیباکلام ، عطاءالله مهاجرانی و محمود صادقی جداگانه و بعضا مفصل در توییتر به این موضوع واکنش نشان داده اند. 

پرسش: استفاده از زور برای ورود به حرم  های بسته شده امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) بخاصر محدود سازی شیوع ویروس کرونا، با برداشتن موانع و شکستن در و بی اعتنایی به حکومت و دولت همراه با توهین به آنها، بازتاب وسیعی بخصوص در میان چهره های سیاسی داشته است.

در این میان مصطفی تاجزاده ،صادق زیباکلام ، عطاءالله مهاجرانی و محمود صادقی جداگانه و بعضا مفصل در توییتر به این موضوع واکنش نشان داده اند. 

 

عطاءالله مهاجرانی در توییت اول خود در روز سه شنبه نوشت:

 

أمام رضا علیه السلام در ٥٥ سالگى در سال ٢٠٣ هجرى در طوس مسموم و شهید شد. حتما ایشان نمى دانست که میوه یا غذا را مسموم کرده اند. چراوقتى فهمید مسموم شده و دچار التهاب و درد ناشى از مسمومیت بود، خود را شفاء نداد؟ پیداست مرقد ایشان دارالشفاء أمراض جسمى نیست، کانون توجه و معنویت است.

وی سپس در توییت دیگری نوشت: 

حضرت معصومه که سلام بر او باد، در جوانى، در بیست و هفت سالگى در قم بیمار شد و در گذشت. چرا خودش را شفاء نداد؟ بدیهى است که حرم و مرقد ایشان دارالشفاء نیست. مرکز توجه انسان به معنویت است. هر کارى أسباب خودش را دارد و مقرونة باسبابها. این جماعت که از جهل مقدس آکنده اند، بیمارند.

 

همچنین صادق زیباکلام نوشت:

دکتر علی مطهری حمله کنندگان به حرم را "خوارج"خواندند.جناب مطهری، آنها نه خوارج هستند،نه اهل کوفه،نه منافق،نه شیعه انگلیسی،نه سلطنت طلب،نه ضد انقلاب،نه نفوذی.انها تربیت شدگان فرهنگ ماهستندکه بجای اخلاق،تواضع،مدارا،ادب واحترام،بانها درشتی،توهین،خشونت بنام دین و انقلاب یاد داده ایم.

 

محمود صادقی نیز در توییتی نوشت:

شکستن قرنطینه و هتک حرمت حرم حضرت معصومه(س) نشان داد وقتی آتش به اختیاری تبدیل به یک هنجار و ارزش می‌شود حد یَقف ندارد و نه تنها به حاکمیت قانون و تصمیمات قوه‌ی مجریه ضربه می‌زند، بلکه اعتبار تصمیمات کل حاکمیت را خدشه‌دار می‌کند.

مصطفی تاجزاده نیز در توییتی به این موضوع اینچنین واکنش نشان داد:

مواجهه مسئولانه تولیت آستان قدس رضوی درباره بستن موقت درهای حرم امام رضا را با رودرویی غیرمسئولانه گروهی هتاک در همین زمینه در قم مقایسه کنید. به‌راستی پشت این #اقلیت_بی‌ادب به کجا گرم است که با امنیت کامل می‌گوید: تهران غلط کرد؛ وزیر غلط کرد؛ روحانی غلط کرد؟

 

 

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.