واکنش مقام‌های روس به ادعای مداخله این کشور در دور تازه انتخابات آمریکا

مقام‌های روسیه به ادعای مطرح شده از طرف آمریکا مبنی بر امکان مداخله این کشور در انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داده و اعلام کردند که این اقدام با هدف کسب پیروزی صورت می گیرد.

پرسش: «سرگئی تسکوف» عضو کمیسیون امور بین الملل شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) معتقد است که احزاب جمهوریخواه و دمکرات با آمادگی از موضوع مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای کسب پیروزی در این انتخابات تلاش می‌کنند.

این مقام پارلمانی روسیه در گفت وگو با خبرگزاری ریانووستی گفت: این گونه اظهارات مقامهای آمریکایی، موقعیت کشور ما را ارتقاء می بخشد زیرا چنین می توان برداشت کرد که بدون حمایت روسیه هیچکس در آمریکا نمی تواند در انتخابات به پیروزی برسد.  

تسکوف در همین حال تصریح کرد که روسیه هیچ گونه ارتباطی با کارزار انتخاباتی آمریکا ندارد و رویکرد مسکو در این مساله کاملا با رفتار واشنگتن متفاوت است که دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر را پنهان نمی کند.  

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز شنبه سوم اسفندماه در تحلیلی به قلم « ناتان هج - Nathan Hodge » خاطرنشان کرد که اجرای طرحی آشنا، مقام‌های ارشد نهادهای اطلاعاتی آمریکایی نسبت به مداخله دوباره روسیه در انتخابات پیش روی آمریکا که کرملین ترجیح می‌دهد ترامپ پیروز آن باشد به نمایندگان کنگره هشدار داده‌اند.

رسانه آمریکایی افزود: اما «روس گیت۲ - Russiagate » عواقب مستقیمی بر ولادیمیر پوتین نخواهد داشت، کرملین قصد دارد تا برنی سندرز نامزد پیشتاز و مطرح حزب دموکرات را نیز در این انتخابات مورد حمایت قرار دهد.

این شبکه گزارش داد، انتشار این خبر با واکنش سریع برنی سندرز و خشم دونالد ترامپ همراه شد.

«الکسی چپا» معاون کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه معتقد است که اتهام به روسیه مبنی بر مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار روانی زیادی بر نامزدها تحمیل میکند به طوری که هر طرف پس از شکست گمان میکند از سوی کرملین ضربه خورده است به عبارت ساده تر همه اقدامات از کرملین منشاء می گیرد.

به گفته وی، سیستم حکومت آمریکا به گونه ای بنا شده است که رئیس جمهور توان تغییر آنچنانی ندارد بنابراین سیاست های کلی همان خواهد ماند.

این نماینده دوما می گوید که ترامپ در بسیاری موارد نمی تواند وضعیت را تغییر دهد زیرا مجبور به مبارزه با اقدامات مقابله جویانه است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به تازگی ضمن رد موضوع دخالت روسیه در انتخابات آمریکا گفته است، متاسفانه هرچه به انتخابات آمریکا نزدیک‌تر می‌شویم شاهد اعلان‌های خیالبافانه‌ بیشتری هستیم که با واقعیت سازگار نیست.

الکسی فننکو رئیس کرسی امنیت بین المللی دانشکده سیاست های جهانی دانشگاه دولتی مسکو (ام.گ.او) هم معتقد است که امکان کمک مسکو به نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا تقریبا غیرممکن است.

کارشناس روس معتقد است با توجه به قانون شفافیت مالی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، احتمال کمک مالی روسیه بسیار کم است.

وی افزود: با توجه به سطح بالای روحیه ضدروسی در جامعه آمریکا، طرفداری روسیه از هر یک از نامزدها به معنی نابودی نامزد مورد حمایت روسیه خواهد بود.

در حالی ترامپ سومین سال ریاست جمهوری خود را طی می کند که بیشتر مردم آمریکا براین باورند با کمک روسیه به این جایگاه رسیده است.

 او از بدو آغاز کارزار انتخابات خود در سال ۲۰۱۵ میلادی تا به امروز متهم است که برای راه یافتن به کاخ سفید، از روسیه یاری گرفته است چرا که چند روز مانده به شروع انتخابات، اطلاعات زیادی علیه هیلاری کلینتن رقیب وی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و در نهایت شرایط رقیب دموکرات ترامپ را دگرگون کرد.

از آن تاریخ به این طرف، رسانه ها یل جناح های طرفدار آمریکا در نقاط مختلف جهان، روسیه را متهم به دست داشتن در انواع انتخابات ها میکنند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده است که سوم نوامبر ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.