واشنگتن اخبار مربوط به حمایت روسیه از ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ را تکذیب کرد

رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، اطلاعاتی را مشاهده نکرده است که نشان دهد روسیه به دنبال دخالت در تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ به امید کمک به پیروزی دوباره وی است.

پرسش: خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نوشت: اظهارات اوبرایان به دنبال روایت های ضد و نقیضی که به تازگی از نشست های محرمانه بریفینگ (گزارش دهی) مقام های امنیتی آمریکا درز یافت، مطرح شده است.

مقام های امنیتی آمریکا به تازگی با قانونگذاران آمریکایی درباره دخالت (احتمالی) روسیه در کمپین های انتخاباتی ۲۰۲۰ گفت وگو کردند.

یک مقام امنیتی آمریکا در این زمینه گفت، قانونگذاران آمریکایی نگفته اند که روسیه به طور مستقیم به ترامپ کمک می کند.

اما برخی دیگر از افراد مطلع از محور گفت وگوها در این جلسه گفتند که به آنها گفته شده است کرملین به دنبال کمک به نامزدی ترامپ در انتخابات پیش رو است.

این افراد که از جلسه محرمانه صحبت کرده اند، هویت شان فاش نشده است.

اظهارات اوبرایان روز شنبه و به عنوان چکیده ای از اظهارات او در مصاحبه با برنامه «این هفته» شبکه ای بی سی منتشر شده که امروز یکشنبه قرار است به طور کامل منتشر شود.

تحقیقات دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی که مسئولیت آن را رابرت مولر بازرس ویژه برعهده داشت به این نتیجه رسید که عملیاتی که کرملین نقش اصلی را درآن ایفا می کرد از طریق استفاده از حملات سایبری و رسانه های اجتماعی سعی در ایجاد اختلاف در آمریکا داشته است.

مقام های امنیتی آمریکایی درباره تکرار اقدامات خود در انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا هشدار داده اند.

ترامپ تلاش کرد نتایج این تحقیقات را کم اهمیت نشان دهد و گفت چنین تلاش هایی، مشروعیت زدایی از پیروزی او درانتخابات را هدف قرار می دهند.

برنی سندرز سناتور نامزد انتخابات ۲۰۲۰ روز جمعه گفت مقام های اطلاعاتی آمریکا ماه گذشته او را از تلاش های روسیه برای افزایش شانس وی برای شرکت در انتخابات به عنوان نامزد دموکرات ها مطلع کردند که می تواند چشم انداز  پیروزی دوباره ترامپ را تقویت کند.

اوبرایان همچنین گزارش ها درباره خشم ترامپ از جلسه بریفینگ مقام های امنیتی و رویارویی او با جوزف  مگوایر سرپرست اطلاعات ملی و متعاقب آن انتخاب ریچارد گرنل  سفیر آمریکا در آلمان به عنوان جانشین وی را تکذیب کرد و گفت: ترامپ از دست مگوایر عصبانی نیست و دوست داشت او در پست دیگری به کار خود در دولت ادامه دهد.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.