آمریکا آماده مواجهه با کرونا می‌شود

مقام‌های بهداشت و درمان آمریکا اعلام کردند که خود را برای شیوع احتمالی ویروس کرونای جدید در این کشور آماده می‌کنند و این روند ممکن است به تعطیلی مدارس و برخی فعالیت‌های تجاری منجر شود.

پرسش: به گزارش رویترز، ایالات متحده هنوز با شیوع گستره ویروس کرونا که نخست اواخر ماه دسامبر (آذر-دی) از شهر ووهان چنین آغاز شد، مواجه نشده است.

یک مقام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: اما مقام های بهداشت ودرمان این کشور اکنون تیم پزشکی را آماده مقابله با این ریسک می کنند.

وی گفت: در هفته های آینده اگر این ویروس شروع به گسترش در آمریکا کند، مقام های بهداشتی خواهان آمادگی برای تعطیلی مدارس و بخش تجاری همچون اقدام های بکار بسته شده در کشورهای آسیا برای مهار این بیماری هستند.

این مقام بخش بهداشت آمریکا افزود: ما هنوز شاهد گسترش این ویروس در آمریکا نیستیم اما بسیار احتمال دارد که در نهایت این اتفاق رخ دهد. هدف ما کند کردن ورود این ویروس به آمریکا است و این باعث می  شود زمان بیشتری برای آماده کردن مردم  و احتمالا جلوگیری از گسترش آن داشته باشیم.

به گفته این مقام بهداشتی آمریکا، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها اقداماتی را بکاربسته که هدف از آن تضمین تامین نیازهای کارمندان بخش مراقبت های بهداشتی آمریکا است. این  اقدامات از طریق همکاری با بخش تجاری، بیمارستان ها، داروخانه ها، کارخانجات تامین کننده و توزیع دهندگان برای کمک به آمادگی آنها انجام شده است.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که فرصت مهار گسترش بین المللی این بیماری واگیر کاهش یافته است. بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر با گسترش این ویروس به ۲۶ کشور جان باخته اند. به تازگی این ویروس در ایران، لبنان و ایتالیا گزارش شد.

براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، تاکنون در سراسر آمریکا ۱۳ مورد مبتلا به کرونا  و ۲۱ مورد نیز در بین آمریکایی هایی که از شهر ووهان چین و نیز کشتی کروز دایموند پرنسس تخلیه شده اند، تشخیص داده شده است. از بین ۳۲۹ آمریکایی تخلیه شده از این کشتی، آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است.

​این ویروس همچنین هزاران نفر را در ۲۷ کشور دیگر مبتلا کرده است، تاکنون ۱۴ نفر در خارج از چین جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. 

شمار کشته های ویروس کرونا در چین و دیگر نقاط جهان به ۲هزار و ۲۵۰نفر رسیده است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.