کرونا به قلب اروپا هم رسید؛مرگ نخستین نفر در ایتالیا-کاهش شیوع در چین،گسترش کرونا در کره

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پی شیوع کرونا در برخی کشورها هشدار داد که فرصت مهار این ویروس در دنیا در حال از دست رفتن است.

پرسش: ایتالیا با ثبت نخستین مرگ ناشی از ابتلا به کرونا، اعلام کرد که دستور تعطیلی مدارس و اماکن عمومی در ۱۰ شهر شمال این کشور صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری آنسا، یک مرد هفتاد و هشت ساله در شهر «پادوا» در شمال ایتالیا به دلیل ابتلا به کرونا روز جمعه جانش را از دست داد که نخستین مرگ ناشی از این ویروس در ایتالیا به شمار می‌آید.
مقام‌های ایتالیایی جمعه اعلام کردند؛ ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا را در منطقه «لمباردی» و ۲ مورد دیگر را در منطقه «ونتو» در شمال ایتالیا شناسایی کرده‌اند.
به دنبال شیوع کرونا در شمال ایتالیا، مقام‌های این ناحیه دستور تعطیلی مدارس و اماکن عمومی در ۱۰ شهر را صادر کردند.
مقام‌های محلی از مردم خواسته‌اند که در خانه‌هایشان بمانند. همچنین برگزاری جشنواره‌ها و مراسم ورزشی و عمومی نیز به مدت یک هفته در این شهرها ممنوع شده است.
«جوزپه کنته» نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد: همه چیز تحت کنترل است.
ویروس کرونا که از استان «هوبی» چین آغاز شد، در ۲۶ کشور از جمله ایران، فیلیپین، ژاپن، کره جنوبی، آمریکا و فرانسه مشاهده شده است.

 

 • کاهش سرعت ابتلا به کرونا در چین؛ گسترش سریع ویروس در کره جنوبی

  کاهش سرعت ابتلا به کرونا در چین؛ گسترش سریع ویروس در کره جنوبی

  در حالی که چین از کاهش سرعت ابتلا به کرونا در این کشور خبر داده، شیوع این ویروس در کره جنوبی شدت گرفته است.

  به گزارش رویترز، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که روز گذشته (جمعه) ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به کرونا تشخیص داده شده است؛ در حالی که پنجشنبه گذشته ۸۸۹ مورد تازه شناسایی شده بود.
  بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا از ابتدا تاکنون به ۷۶ هزار و ۲۸۸ مورد رسیده است.
  همچنین روز جمعه در استان «هوبی» که کانون اصلی شیوع کروناست، ۱۰۹ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این ویروس در چین به ۲ هزار و ۳۴۵ نفر رسیده است.
  این در حالی است که کره جنوبی به عنوان کانون جدید کرونا معرفی شده و فقط در روز جمعه ۱۴۲ مورد جدید ابتلا به این ویروس شناسایی شدند. با این آمار، شمار مبتلایان در کره جنوبی به ۳۴۶ نفر رسیده است و ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
  ویروس کرونا تاکنون در ۲۶ کشور از جمله ایران مشاهده شده است. به گفته مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، ویروس کرونا تاکنون ۱۸ مورد قطعی مبتلا در کشور داشته که چهار نفر آنان جان خود را از دست داده‌اند.
  دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پی شیوع کرونا در برخی کشورها هشدار داد که فرصت مهار این ویروس در دنیا در حال از دست رفتن است.
  «تدروس آدهانوم گربریسوس» در کنفرانسی خبری در ژنو در پاسخ به این پرسش که آیا شیوع کرونا به «نقطه اوج» رسیده است، گفت که هنوز امکان مهار این ویروس وجود دارد اما این فرصت در حال از دست رفتن است و باید بسرعت وارد عمل شویم.

 •  
 •  
 • ###
 •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.