«جم» تا صبح نخوابید

جمع پریشان هواداران استاد شجریان مقابل بیمارستان جم.

پرسش: خبر درگذشت استاد شجریان هرچند تکذیب شد اما شماری از هواداران پریشان او تاب نیاوردند و مقابل بیمارستان جم تجمع کردند؛ به این امید که اخبار موثق‌تری از حال خسرو آواز ایران بشنوند.

جمع پریشان هواداران استاد شجریان مقابل بیمارستان جم

 

خبر درگذشت استاد شجریان هرچند تکذیب شد اما شماری از هواداران پریشان او تاب نیاوردند و مقابل بیمارستان جم تجمع کردند؛ به این امید که اخبار موثق‌تری از حال خسرو آواز ایران بشنوند.

رئیس بیمارستان جم چند دقیقه ای به هواداران استاد اطمینان داد و «وضع عمومی» ایشان را مناسب توصیف کرد.

نیروهای انتظامی نیز در فضایی آرام و همدلانه در محل حاضر بودند.

فضای تجمع نگران استاد شجریان برای همه حاضران نوعی همدردی را تداعی می کرد؛ بی آنکه کسی به فرم لباس و شکل و ظاهر پزشک یا نیروی انتظامی یا مردم نگران توجه کند؛ هر چه باشد استاد شجریان آفریننده خاطرات نسل های پی در پی ایران است که هر گوشه آوازش تداعی‌گر نوستالژی زنده یادواره هایی است که با آن بزرگ شده ایم.

امید، چراغ راه ما برای ماندن و خواندن گنج نایابی است که اکنون روی تخت بیمارستان جم خوابیده است...امید که امید ایرانیان بیدار شود و بار دگر نغمه های پیروزی بسراید.

کتایون خوانساری، همسر استاد در کلامی کوتاه و نگران به هواداران ایشان ضمن تکذیب خبر درگذشت استاد آواز ایران گفت: مطمئن باشید اگر اتفاقی رخ داد، بی شک شما را در جریان خواهیم گذاشت.

به رغم آنکه هوای بیرون بیمارستان بسیار سرد است اما همچنان گروهی از دوستداران این هنرمند عالی مقام که شماری از آنان، خود را از شهرستانها به تهران رسانده اند، در مقابل ساختمان بیمارستان به تجمع خود ادامه داده و مشغول دعا هستند.  

جزئیات حال استاد شجریان از زبان همایون

همایون شجریان در جمع هواداران مقابل بیمارستان جم، حال استاد شجریان را بهتر از دو روز پیش توصیف کرد و به تشریح جزئیات درمان پدر پرداخت.

همایون گفت که استاد شجریان چند سال قبل در آمریکا رادیوتراپی کردند و این رادیوتراپی برای ایشان عوارض سوئی هم داشت.

وی افزود: شرایط طوری شد که دکترها در آمریکا ایشان را جواب کردند و گفتند که ایشان یک هفته بیشتر نخواهد بود چون یک هفته بود آب و غذا نخورده بود. برای استاد شجریان لوله تغذیه در داخل معده گذاشتند چون نمی توانستند غذا بخورند؛ این باعث شد که احیا شوند.

این استاد آواز ادامه داد: مقدمات را فراهم کردیم و ایشان را به ایران آوردیم و از آن روز سه سال است که سایه شان بالای سر ماست.

فرزند استاد شجریان به مشکل افسردگی پدر در اثر بیماری نیز اشاره کرد که گاهی مانع از غذا خوردن می شود.

همایون شجریان توضیح داد: امروز که پدر در بیمارستان هستند به خاطر این است که گاهی بلعشان دچار مشکل می شود؛ مشکل بلع باعث شده بود خیلی نتوانند خلط های سینه را رد کنند لذا ریه ایشان دچار مشکل شده بود و عفونتی شکل گرفته بود که هفته پیش حل شد. چند روزی در خانه بودند که دوباره مشکل پیش آمد و الان حالشان از پریشب بهتر است. امیدواریم که از این مرحله هم عبور کنند. با کمک دستگاه، تنفس خودشان برقرار است.

فرزند خسرو آواز ایران این را نیز گفت: هیچ کدام از صحبت هایی که می کنم از روی اجبار نیست و هیچ کس نمی تواند مرا مجبور به صحبتی کند.

 

###

  •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.