روحانی: امیدواریم انتخابات ۱۴۰۰ الکترونیکی برگزار شود

رییس جمهوری با بیان اینکه در انتخابات امروز تشخیص هویت الکترونیکی است، گفت: امیدواریم وزیر کشور تلاش خود را دوچندان کند و در سال ۱۴۰۰ مردم شاهد رای‌گیری دیجیتال کامل باشند.

پرسش: حجت‌الاسلام والمسملین حسن روحانی پیش از ظهر امروز پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز سالروز افتخارآمیز دیگری در تاریخ کشور و انقلاب ما به ثبت می‌رسد. ما در جدول صندوق‌های سایر کشور که در صحنه مشخص بود، ارتباط مستقیمی بین ستاد انتخابات در وزارت کشور با همه حوزه‌ها به صورت آنلاین برقرار است. 

وی ادامه داد: در برخی بخش‌ها ۱۰۰ درصد و در برخی ۹۹ درصد و برخی شعب هم ۹۸ درصد اتصال دارند. در کل، ۹۸ درصد صندوق‌ها به صورت آنلاین متصل به ستاد انتخابات هستند و مشخص است چند نفر در تهران، شهرستان‌های تهران و... دادند و رای می‌دهند. تشخیص هویت الکترونیکی است و امیدواریم وزیر کشور تلاش خود را دوچندان کند و در سال ۱۴۰۰ مردم شاهد رای‌گیری دیجیتال کامل باشند. 

رییس شورای امنیت ملی با اشاره به برگزاری نخستین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ابتدای انقلاب اظهار داشت: یاد می‌کنم از ۴۰ سال پیش یعنی اسفند سال ۵۸ که اولین انتخابات مجلس - که نامش آن زمان مجلس شورای ملی بود که در اصلاح قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی تغییر نام داد - برگزار شد.

روحانی افزود: اولین انتخابات مجلس در اسفند ۵۸ برگزار شد که پنجمین انتخابات از ابتدای انقلاب بود. اولین انتخابات، همه‌پرسی بود، سپس انتخابات نمایندگان مجلس خبرگان قانون اساسی، سپس انتخابات تائید قانون اساسی و سپس ریاست جمهوری و پنجمین آن انتخابات مجلس بود.

وی با بیان اینکه ۴۰ سال از نخستین انتخابات مجلس می‌گذرد و با وجود شرایط جنگ و سختی‌ها، انتخابات‌ها در سر موقع خود برگزار شده‌اند، خاطرنشان کرد: امام همیشه تاکید می‌کردند انتخابات به موقع برگزار شود و فاصله ایجاد نشود. در ۱۰ مجلس قبلی هم تاکنون هیچ فاصله‌ای وجود نداشته است که در تاریخ دموکراسی نظیر ندارد و در تاریخ ایران هم چنین چیزی وجود نداشته است. 

رییس جمهوری گفت: در تمام دوره‌های مجالس، مجلس از روز اول تا روز آخر از تمام چهار سال خود استفاده و بهره‌برداری کرده است و مجلس بلافاصله تشکیل شده است.

روحانی از برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس یازدهم توسط مردم ابراز خرسندی کرد و گفت: این مجلس با رای بسیار ارزشمند مردم توانگر درحال تشکیل است و مردم ایران امروز مجلس آینده کشور را با سلیقه و آرا خود تشکیل می دهند. 

وی افزود: امیدواریم بهترین‌ها به دوره یازدهم مجلس راه پیدا کنند و آنچه خواست مردم است، مجلسی فعال‌تر و پرشورتر که مردم شاهد باشند مشکلات زندگی آنها را بهتر حل می‌کند و قوانینی ضروری را به سرعت تصویب کرده و نظارت خود را انجام، و نسبت به نظارت  واجرای قانون به قانون اساسی  و آیین نامه‌ها مقید است، تشکیل شود.

روحانی با ابراز امیدواری از این که شاهد یک مجلس خوب در دوره یازدهم خواهیم بود، گفت: همه ادوار مجالس ما فراز ونشیب داشته ولی از مجلس اول که به اعتقاد من بهترین دوره مجلس تا امروز بوده، تمام ادوار، مجالس شورای اسلامی خوبی بوده اند وامیدواریم مجلس یازدهم هم مورد رضایت خداوند و هم مورد رضایت مردم باشد.

وی با تشکر و خسته نباشید به دست اندرکاران برگزاری انتخابات و ستادهای سراسر کشور گفت: از تمام مجریان و ناظران انتخابات در پای صندوق‌های رای وتمام افرادی که مراحل بعدی انتخابات را در یکی دو روز آینده تا کسب نتایج آرا انجام می‌دهند، تشکر می‌کنم.

رییس جمهوری همچنین از افرادی که امنیت صندوق ها را در سراسر کشور تامین می کنند تشکر کرد و افزود: از تمام رسانه‌ها نیز که در این مدت تلاش کردند و مردم را به حضور در انتخابات و آمدن پای صندوق رای دعوت کردند که کار بزرگی انجام دادند، قدردانی می‌کنم.

روحانی افزود: از ملت بزرگ و عزیز ایران که تا این لحظه رای دادند تشکر می کنم و خسته نباشید می گویم و برای سایر مردم نیز که تا پایان ساعت قانونی انتخابات پای صندوق رای می‌روند آرزوی موفقیت دارم. ان‌شاالله افتخار جدیدی را ملت ایران خواهد آفرید و دشمنان ما بیش از گذشته مایوس خواهند شد.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.