محسن هاشمی: ناظران انتخابات با بی طرفی زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کنند

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران ایران گفت: انتظار ما از رسانه ملی و مجریان و ناظران انتخابات این است که با بی طرفی زمینه نشاط و حضور حداکثری مردم را فراهم کنند.

پرسش: محسن هاشمی روز دوشنبه در نشست خبری این حزب برای معرفی فهرست نامزدهای حزب در انتخابات مجلس یازدهم با تاکید بر اهمیت انتخابات در ساختار سیاسی کشور اظهار داشت: در این دوره انتخابات با چالش‌های متعددی مواجه هستیم که از جمله مهمترین آنها می‌توان به افزایش فشارهای اقتصادی بر کشور اشاره کرد.

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران ایران افزود: همچنین کاهش اثرگذاری مجلس شورای اسلامی در روند تصمیم‌گیری‌های کشور چالش دیگری است که منجر به برآورده نشدن خواسته‌های مردم شده است و مهمترین نماد این موضوع را مسیله افزایش قیمت بنزین همگان مشاهده کردند که چگونه مجلس دور خورد.
هاشمی دسته دیگر چالش‌های موجود این انتخابات را مشکلات مربوط به اصلاح‌طلبان دانست و بیان کرد: یکی از چالش‌های این حوزه به کارنامه و دستاورد اصلاح‌طلبان مخصوصا فراکسیون بیش از صدنفری امید در مجلس بر می‌گردد. اما در حال حاضر مهمترین چالش به مسئله ردصلاحیت‌های بخش عمده‌ای از کاندیداهای اصلاح‌طلب بر می‌گردد که به همین دلیل شورای عالی اصلاحات تصمیم به عدم ارائه فهرست انتخاباتی گرفتند. البته این شورا احزاب اصلاح‌طلب را مختار به ارائه لیست کردند.

گذشت زمان ثابت کرده است که احزاب فعال نمی‌توانند به صورت زیگزاگی‌ در انتخابات حاضر باشند

وی در ادامه به سابقه حضور حزب کارگزاران سازندگی در تمامی ادوار گذشته انتخابات اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: گذشت زمان ثابت کرده است که احزاب فعال نمی‌توانند به صورت زیگزاگی‌ در انتخابات حاضر باشند و فقط زمانی که احتمال پیروزی بالاست در انتخابات شرکت کنند. چنین رویکردی خلاف مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی احزاب نسبت به مردم است.

رییس شورای شهر تهران در ادامه به بیان علل ارایه لیست توسط کارگزاران پرداخت و توضیح داد: مهمترین دلیل حضور فعال در انتخابات است و اعلام اسامی کاندیداها در درجه دوم اهمیت بود. هرچند در انتخابات امسال ارایه لیست کار خیلی سخت بود و در لیست معرفی شده می‌بینیم افرادی حضور دارند که عمدتا ارتباط تشکیلاتی با کارگزاران نداشته‌اند.

هاشمی درباره علت نامگذاری این لیست با عنوان یاران هاشمی نیز اظهار داشت: عنوان یاران هاشمی به معنی انتساب لیست به آیت‌الله هاشمی یا خانواده نیست. بلکه مشی هاشمی اولویت دادن به مسایل کلی کشور بود و منافع فردی و جناحی برای او کمتر اهمیت داشت و امروز هم حزب کارگزاران در تداوم نگاه مشارکت محور و امیدار آیت‌الله هاشمی به انتخابات در هر شرایطی بوده و درنتیجه هر جریانی که به اعتدال عملگرایی باور داشته باشه را می‌شود به عنوان یاران هاشمی دانست.
وی پیام‌حزب کارگزاران در ارایه لیست را گفتن نه به افراطیون داخلی و خارجی دانست و افزود: انتظار ما از رسانه ملی و مجریان و ناظران انتخابات این است که با بی طرفی زمینه نشاط و حضور حداکثری مردم را فراهم کنند. حضور در انتخابات به هر شکلی بهتر از عدم مشارکت است و از شهروندان می‌خواهم با حضور در پای صندوق های رای صدای خود را به گوش همه علی‌الخصوص حاکمیت برسانند.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.