۲۳ نماینده دلواپس مجلس از ظریف به قوه‌قضائیه شکایت کردند

او گفت: این شکایت اولین گام برای استیضاح وزیر امور خارجه است.

پرسش: محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان گفت که در راستای استیضاح وزیرامورخارجه "به دلیل اظهارات بر خلاف امنیت ملی" و "بر اساس ماده ۲۳۴آئین‌نامه داخلی مجلس"، ۲۳ نماینده از آقای ظریف به قوه قضائیه شکایت کردند.

درحالی که یک قوه ابزار مخالفت و مقابله و مجازان دارد جای تعجب است که این نمایندگان دلواپس مجلس به قوه ای دیگر متوسل می شود.

 1. پورابراهیمی که زمانی مدعی طرفداری دولت حسن روحانی نشان می داد گفت: "این شکایت اولین گام برای استیضاح وزیر امور خارجه است."

  ظریف در مصاحبه با اشپیگل و در پاسخ به سئوال این نشریه که پرسیده بود آیا مذاکره با آمریکا پس از ترور قاسم سلیمانی منتفی شده، گفته بود نه، هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم که افراد روش خود را تغییر دهند و واقعیت را بپذیرند... دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره برگردد؛ ما هنوز بر سر میز مذاکره هستیم".

  ساعاتی پس از انتشار این مصاحبه دونالد ترامپ در توییتی نوشت که "وزیر امور خارجه ایران می‌گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات ‌متحده است اما می‌خواهد که تحریم‌ها برداشته شود، نه، مرسی!".

  دیروز، دو روز پس از مصاحبه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، با نشریه آلمانی اشپیگل و بالاگرفتن انتقادها به او که امکان مذاکره با آمریکا را منتفی ندانسته بود، وزارت خارجه بیانیه‌ای منتشر کرده و درباره آن مصاحبه توضیح داده است.

   

  ###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.