شایعه ای که شبکه های اجتماعی را فراگرفته؛آیت الله مایک درهواپیمای ساقط شده در افغانستان بوده

اما آنچه باعث می شود که به سادگی از کنار این شایعه نگذشت بیانیه امارت اسلامی طالبان در برعهده گرفتن سرنگونی این هواپیماست.در این بیانیه به صراحت از سرنشینی افسران مهم استخبارات آمریکا( سیا) خبر می دهند.

پرسش: شایعه فوق العاده جذاب خبری که دوشنبه شب فضای شبکه های اجتماعی را پرکرده حاکی از کشته شدن آیت الله مایک جاسوس ارشد مرموز آمریکا و مسئول میز ایران در سازمان سیا در هواپیمای ساقط شدۀ مسافربری ارتش آمریکا در افغانستان است.

این هواپیما امروز در ولایت غزنی که محل حاکمیت طالبان در افغانستان است سرنگون شد و بی درنگ طالبان مسئولیت آن را بر عهده گرفت اما دقایقی پیش دولت آمریکا مدعی شد توسط دشمن! سرنگون نشده است.

در شبکه های اجتماعی این خبر دوشنبه شب به سرعت دست به دست می شود؛

یک نَقلی در بعضی محافل خبری افغانستان هست که گویا مایک دی‌آندریا مشهور به آیت‌الله مایک(مسئول میز ایران در سیا) یکی از سرنشینان به درک واصل شده هواپیمای سازمان سیا در افغانستان بوده است! هنوز قابل تأیید نیست، اما اگر تأیید شود، میشود گفت آمریکایی‌ها ضربه بسیار سختی خورده‌اند!

 

 

اما آنچه باعث می شود که به سادگی نتوان از کنار این شایعه نگذشت بیانیه امارت اسلامی طالبان در برعهده گرفتن سرنگونی این هواپیماست.

 

 

در این بیانیه به صراحت از سرنشینی افسران مهم استخبارات آمریکا( سیا) خبر می دهند.

مایک دی آندریا جاسوس ارشد و مرموز سیا در منطقه خاورمیانه و مسئول میز ایران در سیا است که چنان رمز و رموزد آداب و سنن کشورهای اسلامی را می داند و رعایت می کند که به آیت الله مایک مشهور شده. برخی گزارش ها حاکیست که او حتی برای جلب نظر نماز می خوانده. او در دولت ترامپ بیشتر مورد توجه قرار گرفت و تمرکز اصلی خود را روی ایران گذاشته است. به طوری که برخی گزارشها او را در ترور سردار سلیمانی دارای نقش می دانند.

 

 

### 

 

 
نظرات کاربران (1)

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.