ویروس کشنده چینی به همسایگی ایران رسید

حبیب اروال، رئیس بخش کنترل امراض در وزارت بهداشت افغانستان امروز جمعه چهارم بهمن در گفت‌وگویی گفت آنها برنامه‌های آگاهی‌دهی را آغاز کرده و قرار است به زودی تدابیری را در میدان‌های هوایی نیز در دست گیرند.

پرسش: همزمان با افزایش نگرانی‌ها از شیوع یک بیماری ویروسی ناشناخته و کشنده در چین، در شمال‌شرق افغانستان، دولت این کشور از همکاران بین‌المللی‌اش خواسته تا برای مقابله و تدابیر لازم و آزمایش‌های احتمالی برای تشخیص این بیماری کمکش کند.

حبیب اروال، رئیس بخش کنترل امراض در وزارت بهداشت افغانستان امروز جمعه چهارم بهمن در گفت‌وگویی به بی‌بی‌سی گفت آنها برنامه‌های آگاهی‌دهی را آغاز کرده و قرار است به زودی تدابیری را در میدان‌های هوایی نیز در دست گیرند.

اروال می‌گوید شیوع ویروس کرونا، تنها برای افغانستان نه بلکه برای تمام دنیا قابل نگرانی و توجه است.

او می‌گوید که هنوز آمادگی‌های عملی را روی دست نگرفتند اما همکاران بین‌المللی‌شان وعده هر نوع کمک را به آنها داده‌اند.

 

به غیر از چین مواردی دیگری از ابتلا به این بیماری در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا هم مشاهده شده است
Image caption به غیر از چین مواردی دیگری از ابتلا به این بیماری در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا هم مشاهده شده است

 

این ویروس که کرونا هم خوانده شده، تا حال جان ۲۵ نفر را در چین گرفته و طبق آخرین آمار، هشتصد و سی مورد ابتلای به این بیماری در چین تایید شده است.

علاوه بر چین، تا کنون مواردی از ابتلای به این بیماری در ژاپن، کره جنوبی، تایوان، استرالیا و آمریکا مشاهده شده است. در همه این موارد، فرد مبتلا به تازگی به استان هویی سفر کرده بود.

روز جمعه، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که به اساس نتیجه اجلاس دو روزه کارشناسان این سازمان هنوز ابعاد این بیماری در حدی نیست که یک بحران بین‌المللی محسوب شود و اجرای تدابیری برای مقابله آن در سطح جهانی ضرورت یابد.

این سازمان گفته است که اوضاع را از نزدیک دنبال می کند و روند تحول و سیر ابتلای به این بیماری را زیر نظر دارد تا در صورت لزوم، تدابیر لازم را اتخاذ کند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.