هجوم و بازداشت در قدس همزمان با وعده ترامپ برای رونمایی از معامله قرن

همزمان با اعلام تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای رونمایی از طرح معامله قرن در سه شنبه پیش رو، نیروهای رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) وارد صحن مسجدالاقصی شدند و از سوی دیگر با یورش به منازل فلسطینیان دستکم ۱۳ نفر را در مناطق مختلف قدس بازداشت کردند.

پرسش: به گزارش خبرگزاری آناتولی، صدها فلسطینی امروز (جمعه) در پاسخ به پویشی تحت عنوان "صبح امید" در شبکه های اجتماعی که در واکنش به اقدامات امنیتی اسرائیل در مسجدالاقصی و مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل به راه افتاده است، خود را برای اقامه نماز صبح به مسجدالاقصی رسانده بودند که نیروهای رژیم صهیونیستی با ورود به صحن مسجدالاقصی ضمن درگیری با نمازگزاران تلاش کردند با توسل به زور آنان را از مسجد بیرون کنند.

نیروهای رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست های تل آویو برای فشار بر ساکنان فلسطینی قدس و هتک اماکن اسلامی آنها، همچنین با یورش گسترده به منازل فلسطینیان دستکم ۱۳ نفر از جمله یک زن و چند خبرنگار را بازداشت کردند.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا نیز بامداد جمعه اعلام کرد که پیش از دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در روز سه‌شنبه سرانجام از معامله قرن (طرح آمریکایی برای پایان دادن به ماجرای فلسطین) رونمایی خواهد کرد.

«هیأت رسیدگی به امور اسیران فلسطینی» هم پیشتر در گزارشی شمار فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی را شش هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد که در میان آنان، بیش از ۲۳۰ کودک، حدود ۵۰ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می ‌شود.

در چند ماه گذشته موج درگیری و بازداشت ها در کرانه باختری و قدس اشغالی شاهد روند فزاینده‌ای بوده است.

به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، ادامه محاصره نوار غزه و طرح معامله قرن آمریکا برای پایان یکطرفه به ماجرای فلسطین، از جمله دلایل خشم فلسطینیان و برگزاری تظاهرات از سوی آنان است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.