شورای عالی اصلاح‌طلبان: ارائه لیست در اکثر حوزه‌ها ممکن نیست و نتیجه انتخابات مجلس از حالا قابل پیش‌بینی است

این شورا در بیانیه خود نوشته شرایط به گونه‌ای است که در صورت عدم تغییر معنی‌دار در وضعیت کاندیداهای اصلاح‌طلب امکانی برای ارائه لیست از طرف اصلاح‌طلبان در اکثر حوزه‌ها وجود ندارد و تقریباً نتیجه انتخابات از هم اکنون قابل پیش‌بینی است.

پرسش: شورای سیاست گذاری اصلاح‌طلبان از از رد صلاحیت‌های گسترده شورای نگهبان انتقاد کرده و آن را نقض بی‌طرفی خوانده است.

 1.  

  این شورا در بیانیه خود نوشته "شرایط به گونه‌ای است که در صورت عدم تغییر معنی‌دار در وضعیت کاندیداهای اصلاح‌طلب امکانی برای ارائه لیست از طرف اصلاح‌طلبان در اکثر حوزه‌ها وجود ندارد و تقریباً نتیجه انتخابات از هم اکنون قابل پیش‌بینی است".

  این شورا با اشاره به اظهارات رهبر انقلاب، رهبر ایران خطاب به شورای نگهبان نوشته "شرط لازم برای اینکه انتخابات پیش رو بتواند کشور را در برابر تهدیدهای فزاینده بیرونی و ناملایمات درونی بیمه کند، این است که امکان برگزاری انتخابات رقابتی، عادلانه و قانونی به عنوان مقدمه برگزاری یک انتخابات پرشور برای همه ایرانیان فراهم شود".

  رد صلاحیت شماری از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و همچنین چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان انتقادهایی را به همراه داشته است.

  دیگر جریان‌های مخالف می‌گویند هیچ شانسی ندارند تا از فیلتر شورای نگهبان بگذرند.

  همزمان محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفته حمایت از برجام از دلایل رد صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس بوده.

  او گفته "گزارش‌هایی که ما درباره ردصلاحیت‌ها چه درباره افرادی که اکنون در مجلس حضور دارند و چه کسانی که حضور ندارند، دریافت می‌کنیم، این است که به آنها گفته شده که به‌طور مثال شما از برجام حمایت کردید، یا از دولت طرفداری کرده‌اید و مسائلی را در پرونده آنها قرار داده‌اند که مسائل تفکر و اندیشه است".

  انتخابات مجلس یازدهم قرار است دوم اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار شود.

   

  ###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.