اعتراف سردبیرسابق کیهان:انصاف را درمورد مهندس بازرگان رعایت نکردیم

او  همزمان با سی دی ماه سالروز درگذشت مهندس بازرگان در توییتر برای خود و آن مرحوم طلب مغفرت الهی کرده است.

پرسش: مهدی نصیری سردبیر مشهور اواخر دهه شصت و دهه هفتاد شمسی روزنامه کیهان  که مواضعی شبیه کیهان امروز در آن سالها داشت در توییتی تلویحا بخاطر مواضع رسانه(کیهانی) ایش علیه مهندس بازرگان تلویحا عذرخواهی کرده و اعتراف کرده است در حق آن مرحوم رعایت انصاف را نکرده بود.

او  همزمان با سی دی ماه سالروز درگذشت مهندس بازرگان در توییتر برای خود و آن مرحوم طلب مغفرت الهی کرده است.

مهدی نصیری در توییتر نوشت:

اکنون که مهندس بازرگان را در بافت و سیاق "عصر حیرت" بازخوانی و تحلیل می کنم، احساس می کنم در تمام این سالها در نقد نظری و معرفتی او جانب انصاف را رعایت نکرده ایم. / غفر الله لنا و له (به مناسبت سی دیماه سالروز درگذشتش)

 

 

جالب اینکه مهدی نصیری همین چند روز اخیر (ژاونیه 2020) به توییتر پیوسته و در این مدت فقط سه توییت داشته که یکی از آنها همین توییت مربوط به مهندس بازرگان است ، دیگری یادی از مرحوم صادق طباطبایی سخنگوی دولت موقت مهندس بازرگان بخاطر ترجمه کتاب تکنوپولی اثر نیل پستمن و توییت سوم هم ادای احترام به سردار سلیمانی است. 

 

###

 
مطالب مرتبط

ترکش های مخالفت ‌مدیرمسئول سابق کیهان با حجاب اجباری؛
اصولگرایان علیه مهدی نصیری

سردبیر سابق کیهان مدتی است که به گفته خودش به این نتیجه رسیده که «وظیفه جمهوری اسلامی این نیست که به هر شکلی شده باید احکام دینی را اجرا کند» و «ما با یک معدل‌گیری بیش از مثلا ۳۰ درصد نمی‌توانیم دین را محقق کنیم و بیش از این مقدار نباید به نظام و مردم فشار بیاوریم». او همین ...

|

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.