کارشناسان چینی: آمریکا باید راهبرد فشار علیه ایران را کنار بگذارد

شینهوا خبرگزاری رسمی چین از قول کارشناسان آورده است استفاده از راهبرد فشار، زور و قدرت از سوی آمریکا علیه ایران سازنده نیست و این سیاست باید کنار گذاشته شود.

پرسش: شینهوا روز دوشنبه در گزارشی نوشته است از دیدگاه کارشناسان حالا که آمریکا و ایران می گویند به دنبال نبرد و جنگ نیستند پس بهتر است راه های دیگری را آزمایش کنند و با یکدیگر تعامل کنند.

کلی رامسی از دانشگاه مریلند به این خبرگزاری گفت: باید رویارویی را به فراموشی سپرد و بجای آن راه هایی را انتخاب کرد که باعث کاهش تنش میان این دو کشور می شود.

مایکل هانلون از کارشناسان موسسه بروکینگز هم در مصاحبه با این خبرگزاری چین گفتکه هر دو کشور تاکید کرده اند خواستار رویارویی نظامی نیستند و این بسیار خوب است.

این کارشناسان تصریح کرده اند گام ها و راه های زیادی برای هر دو کشور وجود دارد از جمله اینکه آمریکا راه را برای استفاده بانک مرکزی ایران از دلار باز و تسهیل کند.

آنها افزودند آمریکا می تواند به ایران امکان دهد خرید اقلام انسانی، دارو، لوازم پزشکی و بهداشتی و دیگر محصولات از این قبیل را انجام دهد.

این کارشناسان می گویند که آمریکا همچنین می تواند به ایران امکان بدهد تا بخش بیشتری از نفت را در بازار خارجی و به مشتریانش بفروشد.

بنا به گفته آنها از سوی دیگر ایران هم می تواند گام هایی را که برای توقف برخی از محدودیت های خود در چارچوب برجام برداشته است متوقف کرده و دوباره این موارد را در دستور کار قرار دهد.

گزارش از قول کارشناسان اضافه می کند که ایران می تواند در این راستا با آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز وارد گفت و گو شود و درباره موارد مختلف رایزنی کند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.