ابطال بیش از ۳۰ پرواز فرودگاه پایتخت از صبح امروز

بارش برف و کاهش دید افقی در فرودگاه مهرآباد تا لحظه تنظیم این گزارش موجب ابطال بیش از ۳۰ پرواز فرودگاه پایتخت شده است.

پرسش: از صبح امروز پروازهای خروجی داخلی از مبدا فرودگاه مهرآباد به بیش از ۱۰ مقصد از جمله عسلویه،لامرد، شیراز، اهواز، تبریز،ایلام، چابهار،زاهدان ، قشم ، آبادان ، کرمان و .... با پرواز بیش از ۸ ایرلاین داخلی از جمله شرکت‌های هواپیمایی ایران ایرتور، ایران ایر،کاسپین کارون ،ماهان و ..... لغو شده است.

فرودگاه مهرآباد صبح امروز از ازدحام جمعیت در ترمینال‌های این فرودگاه خبر داد و از مسافران خواست تا قبل از عزیمت به سمت فرودگاه از برقراری پرواز خود اطمینان حاصل کنند.

وضعیت پروازهای ورودی به فرودگاه مهرآباد از مبدا به مقصد این فرودگاه نیز از صبح امروز وضعیتی مشابه را دارد و بیشتر پروازها ابطال شده است.

بیش از ۱۰ پرواز از شهرهای شیراز،مشهد، ارومیه، تبریز، یزد، ماهشهر، بیرجند، ایلام، قشم،گرگان، بندرعباس و .....به مقصد فرودگاه بین المللی مهرآباد از صبح امروز باطل شده است و بسیاری از پروازها با احتمال از سرگیری پروازها «تاخیر» اعلام کرده اند.

فرودگاه مهرآباد در اطلاعیه ای که دقایقی پیش منتشرکرد آورده است: به محض افزایش میزان دید افقی، مهرآباد آماده پذیرش پروازها خواهد بود.

 میزان دید افقی در فرودگاه مهرآباد هم‌اکنون ۴۰۰ متر گزارش شده است. این درحالیست که حداقل دید افقی برای انجام ایمن پروازها در فرودگاه‌ مهرآباد ۸۰۰ متر است.

درصورت افزایش میزان دید افقی، به حداقل استاندارد، فرودگاه مهرآباد آمادگی پذیرش پرواز ها خواهد داشت.

روابط‌ عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  نیز به دلیل کاهش دید افقی در این فرودگاه و نامساعد بودن شرایط جوی در اطلاعیه ای از مسافران پروازهای داخلی و بین‌المللی خود خواست جهت کسب اطلاع از زمان انجام پرواز و پیش از عزیمت به فرودگاه با شماره تلفن ۰۲۱۴۶۶۲۱۸۸۸ تماس حاصل کنند.

«ابراهیم مرادی»مدیرکل فرودگاه مهرآباد صبح امروز گفته بود: در پی بارش برف که از بامداد روز یک شنبه در شهر تهران آغاز شده است، عملیات برف روبی از همان دقایق اولیه بارش در باند و سطوح پروازی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد توسط پرسنل، ماشین‌الات و آتش نشانی و هدایت زمینی این اداره کل در حال انجام است اما پروازهای این فرودگاه بعلت ایمنی نشست وبرخاستها و دید زیر ۳۰۰ متر فعلا با تاخیر انجام می شود.

وی افزود: در محوطه لند ساید نیز همکاران معاونت تسهیلات فرودگاهی از همان دقایق اولیه بارش به منظور جلوگیری از یخ زدگی وهمچنان لغزندگی مسافرین ومراجعین اقدام به پاکسازی محوطه‌های فرودگاه مهرآباد در لند ساید داشتند .

وی خبر داد که به محض افزایش میزان دید افقی، مهرآباد آماده پذیرش پروازها خواهد بود.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.