خداحافظی مسعود بهنود از بی بی سی فارسی در پی ترور سردار سلیمانی

او در این تلویزیون تنها در برنامه دیدبان که مروری بر گزیده مطبوعات ایران است، به عنوان کارشناس حاضر می شد و عصر جمعه 27 دی ماه آخرین قسمت این برنامه با حضور بهنود روی آنتن رفت.

پرسش: مسعود بهنود شناخته شده ترین روزنامه نگار همچنان فعال ایران، از تلویزیون بی بی سی فارسی خداحافظی کرده است.

او در این تلویزیون تنها در برنامه دیدبان که مروری بر گزیده مطبوعات ایران است، به عنوان کارشناس حاضر می شد و عصر جمعه 27 دی ماه آخرین قسمت این برنامه با حضور بهنود روی آنتن رفت.

احتمال می رود او در رادیو بی بی سی فعال باشد و یا در همان تلویزیون بی بی سی در پشت دوربین نقش آفرینی کند.

مسعود بهنود که با حدود 50 سال خبرنگاری و روزنامه نگاری ممتد هنوز در این حوزه فعال و به این ترتیب شناخته شده ترین است، در برنامه دیدبان و در اظهارنظرهایش در شبکه های اجتماعی معمولاً نظرات انتقادی متعادلی داشت و از تندروی پرهیز داشت.

او بعد از ترور سردار سلیمانی به دست ارتش آمریکا، برخلاف تلویزیون بی بی سی فارسی که از لفظ «کشتن» برای این عملیات استفاده می کرده  و از ذکر کلمه «ترور» ابا داشته است، هم در این تلویزیون و هم در شبکه های اجتماعی با شهامت از ترور خواندن این اقدام آمریکایی ها حرف می زده است.

هم او از حضور انبوه مردم در مراسم تشییع سردار به نیکی یاد کرد چه در همین برنامه دیدبان و چه در توییترش.

برای اولین بار و در اوج مقابله سنگین با داعش در عراق و سوریه در دو سه سال سال پیش، زمانی که رسانه های داخل ایران و مشخصاً صداوسیما هنوز ابتکار یا جسارت پرداختن به اقدامات سردار سلیمانی را علیه داعش نداشتند، این تلویزیون بی بی سی فارسی و مشخصا بهنود یا حسین باستانی بود که برای رهبر این عملیات یعنی سردار قاسم سلیمانی از عنوان «سردار عارف» استفاده کرد و گریزی زدند به پیشینه این سرداری عارف گونه در تاریخ ایران. 

مسعود بهنود همچنین توییت هایی در مورد حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد عراق و سرنگونی هواپیمای اوکراینی که همراه با سرزنش کردن تندروهای برانداز، بود.

بهرحال رفتن مسعود بهنود از بی بی سی فارسی بعد از همه اتفاقات یادشده رخ داده است به این خاطر است که ذهن ها برای واکاوی علت جدایی اش به این اتفاقات معطوف می شود.

اما در داخل ایران روزنامه جوان تنها روزنامه ای بود که در حد تیتر نخست صفحه اول خود در شماره یکشنبه 29 دی ماه، به این رویداد واکنش نشان داد.

 

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.