میدل ایست آنلاین: هدیه 3 میلیارد دلاری امیرقطر به ایران

این رسانه نوشته است پیشنهاد اهدای این مبلغ به ایران درحالیست که بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه در قطر است و در عین حال قطر روابط نزدیکی با ایران و با این کشور بزرگترین میدان گازجهان را دارد به طوری که خود امیر این کشور گفته است که در حالی که در تحریم کشورهای عربی خلیج فارس و حتی مصر بودیم، ایران به کمک ما آمد.

پرسش: میدل ایست آنلاین در گزارشی تحلیلی از سفرغیر منتظره شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به تهران ، نوشته است که سفر امیر قطر بعد از سرنگونی هواپیمای اوکراینی با پیشنهاد اعطای 3 میلیارددلار به ایران در پی این حادثه همراه بود.

این رسانه نوشته است پیشنهاد اهدای این مبلغ به ایران درحالیست که بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه در قطر است و در عین حال قطر روابط نزدیکی با ایران دارد و با این کشور در بزرگترین میدان گازجهان شریک است به طوری که خود امیر این کشور گفته است که در حالی که در تحریم کشورهای عربی خلیج فارس و حتی مصر بودیم، ایران به کمک ما آمد.

قطر عمیقاً به دنبال کاهش تنش در خلیج فارس است به طوری که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر نیز در پی حمله آمریکا به فرمانده سلیمانی با سفر هفته گذشته به تهران خواستار راه حل مسالمت آمیز بحران  شده بود. 

میدل ایست آنلاین گزارش نداده که آیا ایران این پیشنهاد 3 میلیارد دلاری قطر را پذیرفته است یا خیر؟

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.