رهبر انقلاب: حمله به پایگاه آمریکا در عراق تنها یک سیلی بود

رهبر انقلاب با دفاع از حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه‌های آمریکا در عراق گفت: «دیشب یک سیلی به آمریکایی‌ها زده شد؛ انتقام بحث دیگری است.»

پرسش: حضرت آیت الله  رهبر انقلاب روز چهارشنبه در دیدار جمعی از مردم قم به مناسبت سالروز واقعه 19 دی و ساعتی پس از حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد و یک پایگاه دیگر آمریکا در عراق، این حمله را یک «سیلی» به آمریکایی‌ها خواند.

رهبر انقلاب با دفاع از حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه‌های آمریکا در عراق گفت: «دیشب یک سیلی به آمریکایی‌ها زده شد؛ انتقام بحث دیگری است.»

رهبر انقلاب همچنین در اظهارات خود به تعریف و تمجید از شخصیت و «تدبیر»، «عقل لازم» و «شجاعت» و «اخلاص» سردار شهید قاسم سلیمانی پرداختند.

 1. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این که بعضی خیال کنند اگر ما یک قدم عقب برویم آمریکا دست از دشمنی برمی‌دارد، خطای بسیار فاحشی است.

 2. رهبر انقلاب همچنین گفتند پاسخ نظامی کفایت نمی‌کند و باید "حضور فسادبرانگیز آمریکا در منطقه تمام شود."  آنها ویرانی و فتنه به منطقه آوردند و اصرار دارند همین فساد و ویرانگری را درباره ایران اجرا کنند."

 3. حضرت آیت الله سپس دولت آمریکا را "دروغ‌گو و هجو‌گو و بی‌انصاف" و اقدام تلافی‌جویانه ایران را "یک سیلی به گوش آنها" توصیف کردند.

 4. ایشان گفتند بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی در برابر او "تعظیم" می‌کنم. "شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ همه دنیا کشید. عده‌ای می‌خواستند وانمود کنند انقلاب در ایران تمام شده... شهید سلیمانی چشم‌های غبارگرفته را باز کرد."

 5. رهبر انقلاب گفتند یک نمونه از تدبیر و شجاعت قاسم سلیمانی این بود که توانست تمام "نقشه‌های نامشروع" آمریکا در غرب آسیا را خنثی کند. حاج قاسم دست فلسطینی‌ها را در مقابل اسرائیل پر کرد و نقشه‌های آمریکا در عراق و سوریه و لبنان به کمک حاج قاسم خنثی شد.

  حضرت آیت‌‍الله خامنه‌ای در اولین سخنرانی خود بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی در حمله تروریستی آمریکایی‌ها و اقدام تلافی‌جویانه ایران گفت "قاسم سلیمانی هم شجاع بود و هم با تدبیر... این شجاعت و تدبیر فقط در میدان جنگ نبود بلکه در میدان سیاست هم بود."

  رهبر انقلاب گفتند که حاج قاسم در هیچ دسته و جناح و حزب سیاسی در کشور نبود اما انقلابی‌گری خط قرمز قطعی او بود.

  ایشان همچنین خواستار وحدت مردم شدند.

 6.  

  ###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.