سفرفرمانده کل سپاه به ماهشهر برای شرکت در مراسم اهدای اقلام ازدواج

اینکه ما این جا هستیم، ماموریم و فرستاده‌ای از جانب رهبر عزیزمان هستیم.

پرسش:سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، به بندر ماهشهر سفر کرده تا به زوج‌های جوان جهیزیه بدهد، بسته‌های کمک معیشتی توزیع کند و ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی را اعلام کند.

فرمانده سپاه در ماهشهر گفته است: "ما از موضع حاکم صحبت نمی‌کنیم و فرمانبر مردم هستیم."

سفر سردار سلامی به بندر ماهشهر، در استان خوزستان، چند هفته پس از اعتراضات سراسری آبان ماه و درگیری های خونین در این شهر صورت گرفت.

به تازگی معاون فرهنگی سپاه گفته است که در "مدل جدید براندازی، تکیه بر افراد فرودست جامعه و کسانی است که محصول حاشیه‌نشینی و بی‌سوادی هستند".

  • اعلام شده که در سفر حسین سلامی به ماهشهر ۱۱۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان این شهر داده شده است.

سلامی همچنین وعده ساخت ۱۰۰ منزل مسکونی، یک مدرسه شش کلاسه، درمانگاه و کارگاه‌های اشتغال‌زایی داده و در مراسم آغاز این پروژه‌ها حاضر شده است.

توزیع ۲ هزار بسته معیشتی در ماهشهر و افتتاح چندین پروژه عمرانی دیگر در استان خوزستان نیز بخش دیگری از برنامه‌های سفر سردار سلامی بوده است.

سرلشکر سلامی کمی پس از اعتراضات آبان گفت بروز اعتراضات در شهرهای ایران به دنبال گرانی ناگهانی بنزین ، نتیجه "یک سناریوی جهانی" بوده و ایران را در یک "جنگ بزرگ جهانی" درگیر کرده است.

او در یک تجمع علیه آشوب ،در آذر ماه گفت: "امروز تیر خلاص به دشمن زده شد."

بگزارش ایسنا؛سردار سرلشکر حسین سلامی امروز، ۱۱ دی ماه در مراسم اهدای ۱۱۰ جهیزیه به زوج‌های جوان در ماهشهر اظهار کرد: ما باید در درون خود مشکلات را حل کنیم. خداوند هم این سفارش را به ما داشته است که اصلا برای حل مشکلات‌تان حتی میل خفیف به ظالمان نداشته باشید. اگر اینگونه باشد اصلا کمکی نمی‌شود. اگر به دشمن تمایل پیدا کنید، خداوند نصرتش را قطع می‌کند.

وی  تاکید کرد: ما باید در درون، مشکلات را حل کنیم و اینکه ما این جا هستیم، ماموریم و فرستاده‌ای از جانب رهبر عزیزمان هستیم. آسایش، آرامش، رفاه و عزت مردم، دغدغه همیشگی و یک آرزوی پیوسته در قلب و در دل رهبر عزیزمان است. رهبر به ما توصیه کرده و فرمان داده است که همه امکانات، تجهیزات و بضاعت‌های ممکن‌مان را برای حل مشکلات جامعه و امداد و کمک به مردم به ویژه مردمانی که با محرومیت و فقر درگیر هستند، به کار گیریم.

وی با اشاره به بازدید از برخی از مناطق ماهشهر از جمله شهرک آیت‌الله طالقانی، شهرک چمران، سربندر و بندرامام، گفت: روی زمین مشکلاتی دیده می‌شود و اراده کرده‌ایم که در حل این مشکلات با شما بمانیم و آن‌ها را حل کنیم. امروز تصمیماتی گرفتیم، هرچند که کافی نیستند اما به عنوان شروع، نقاط خوبی هستند. برای ساختن خانه‌های مناسب برای عزیزانی که مسکن نامناسب دارند، در گام اول ۱۰۰ دستگاه خانه را در این منطقه می‌سازیم. مدرسه، درمانگاه، احداث سبدهای معیشتی و کارگاه‌های اشتغال‌زایی را برای جوانان عزیزمان، چه مردان و چه زنان در نظر داریم. البته این‌ها نقطه شروعی است و کافی نیست. خدا را شکر حضور مسئولان دولتی را در این محفل می‌بینیم که باهمین نیت آمده‌اند.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: بیایید با هم در یک برادری و اخوت الهی به جنگ این مشکلات برویم و آن‌ها را حل کنیم و بر کمک‌های مقطعی و اولیه متوقف نشویم. البته این مهم باید در تمام نقاط کشور اتفاق بیفتد. هر جا که آثاری از فقر و محرومیت است، نباید این آثار باشند. ما باید این‌ها را از بین ببریم و ریشه‌کن کنیم و آن زندگی شایسته‌ای که برای ملت ما برازنده است، حاصل شود. ما نمی‌توانیم با آرامش، شب سرمان را بر بالین بگذاریم، در حالی که در نقطه‌ای همسایه ما یا در دور دست هم‌وطن ما، دچار مشکل باشد.

وی بیان کرد: نباید آرامش داشته باشیم تا وقتی که مشکلات را حل کنیم. این راه را ادامه می‌دهیم و هیچ منتی هم نیست. این کمک‌ها متعلق به مردم است. از جیب‌مان نمی‌دهیم و از بیت‌المال است. ما مدیونیم و این لباسی که تن ما است، متعلق به شما مردم است. حقوق ماهانه ما را شما می‌پردازید، زندگی ما را شما اداره می‌کنید و این طبیعی است که ما هم باید خدمت کنیم و هیچ شانی جز خادم بودن برای خود قائل نیستم. ما خودمان را از موضع حاکم نمی‌بینیم، شان ما خادمی است، ما فرمان‌بر شما هستیم و آرزوی ما عزت شما است. ما در مسیر عزت حرکت می‌کنیم و تا ملت‌مان به عزت قطعی، پایدار و فراگیر نرسد، نمی‌نشینیم و آن وقت هم نخواهیم نشست.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.