رکوردشکنی دیگری از معاملات بورس تهران

شاخص کل در بازار بورس امروز (‌شنبه) سه هزار و ۹۰۴ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۴۳ هزار و ۲۹۱ واحد رسید.

پرسش: براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۲۴۸ میلیون برگه سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۵ هزار و ۷۷۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۹۸۲ واحد افزایش به ۱۰۷ هزار و ۱۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۲۴ واحد رشد به ۷۱ هزار و ۶۲۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۹۸۳ واحد افزایش به رقم ۴۰۵ هزار و ۵۵۰ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۲۴۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۰ هزار و ۵۹۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمام نمادها، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۳۸ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۹۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۰۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۰۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۰۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۴۸ واحد و گروه مپنا (سهامی عام)(رمپنا) با ۱۴۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 مخابرات ایران (اخابر) با ۸۳ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۵ واحد، سیمان تهران (ستران) با ۳۸ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۳۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۶ واحد هم از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، نوش مازندران، بانک اقتصاد نوین و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۶۶ میلیون و ۴۴۰ هزار برگه سهم به ارزش دو هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۴۴۹  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۶۴۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۴۴۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)،‌ سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، بیمه کوثر (کوثر)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و پتروشیمی مارون (مارون) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، داروسازی آوه سینا (داوه)‌ و نفت ایرانول (شرانل) هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.